• UA
  • RU
  • Чи заблокують кошти на рахунках ухилянтів: рішення комітету з питань нацбезпеки

    01 Березня, 2024

    Як працюватиме новий закон про мобілізацію, які покарання та обмеження будуть для тих, хто ухиляється – в інтерв’ю РБК-Україна розповів член комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, народний депутат Федір Веніславський. Пропонуємо вам основні аспекти

    Як проходить розгляд законопроекту про мобілізацію

    Комітет пройшов усі 16 блоків. Якщо говорити про терміни, то орієнтовно наступного понеділка, 4 березня, секретаріат має підготувати порівняльну таблицю цього законопроекту. І далі, починаючи з 5-6 березня ми зможемо приступити до постатейного обговорення і до врахування або відхилення цих законодавчих поправок за участі наших колег, які їх подавали.

    Оптимістично – що комітет до 10-15 березня зможе закінчити з поправками. Песимістично – до 20 березня ми зможемо їх розглянути, сформувати висновок комітету, проголосувати і направити законопроект на друге читання до Ради.

    Чи дійсні будуть обмеження прав військовозобов’язаних, які ухиляються від мобілізації

    Щодо обмеження права фізичної особи в керуванні транспортним засобом: якщо вона не оновлює свої військово-облікові дані, не стає на облік, ігнорує повістки тощо – ми дійшли консенсусу, що в тому чи іншому варіанті це обмеження може залишитися у законопроекті. Щодо блокування коштів на рахунках, грошових активів тощо – ми в комітету цю норму відхилили.

    Крім того, можливо, будуть підвищені існуючі штрафи за ухилення від мобілізації. Але це вже питання до правоохоронного комітету, як він буде розглядати посилення санкцій у Кодексі про адміністративні правопорушення в плані відповідальності за невиконання свого обов’язку щодо мобілізації і мобілізаційної підготовки. І це вже буде в комплексі, вже після того, коли ми вийдемо на фінальний варіант цього законопроект.

    Чи буде передбачена мобілізація засуджених

    Ми передбачимо, щоб засуджені, які отримали покарання без реального відбуття його в місцях пенітенціарної системи (або засуджені з відстрочкою від відбування покарання, або умовно засуджені, які фізично перебувають на волі), можуть бути мобілізовані, вони також будуть взяті на військовий облік.

    Інша категорія – особи, які перебувають у місцях позбавлення волі, за виключенням осіб засуджених за злочини проти основ національної безпеки, проти статевої свободи людини і деяких інших найбільш сенситивних злочинів. Ці категорії з урахуванням зазначених виключень зможуть вступити на військову службу під час мобілізації у військовий час за їхньої згодою, якщо вони виявлять бажання – то ми надамо їм таку можливість.

    Чи будуть чоловіки за кордоном отримувати повістки

    Механізму, як це робити, на даний момент немає. Крім того, у комітеті ми попередньо відхилили норму про те, щоб заборонити для них надання консульських послуг, якщо в них немає військово-облікових документів. Однак таким особам ми надаємо можливість через засоби або телефонного зв’язку, або через електронний кабінет отримати відповідний військово-обліковий документ або уточнити свої дані.

    Переогляд обмежено придатних громадян з інвалідністю І та ІІ групи

    Ухвалили рішення, що усі громадяни, які вперше отримали інвалідність (попередньо) II та III групи з початку широкомасштабної війни, або визнані обмежено придатними (у віці від 18 до 60 років) до військової служби, мають пройти переогляд відповідно у МСЕК чи ВЛК. Вони мають підтвердити свою придатність або непридатність до військової служби.

    Але сьогодні також звучали зауваження, що можуть бути випадки, коли особа з дитинства має нвалідність. І її точно не треба перевіряти знову, якщо вона, наприклад, глуха від народження. Але всі ці деталі ми вже будемо прописувати на етапі погодження поправок.

    Після 24 лютого 2022 року кількість людей з інвалідністю II та III групи дуже зросла. І є сумніви, чи всі з них отримали цю інвалідність у результаті реальних травм чи захворювань.

    Для кого буде доступним бронювання

    Ми ж у законопроекті визначаємо лише те, що в органах державної влади, місцевого самоврядування можуть бути заброньовані керівники цих органів. Що стосується держслужбовців категорій Б і В – серед них може бути заброньовано до 50% військовозобов’язаних. Також ми погодилися, що в органах прокуратури, в Бюро економічної безпеки, ДСНС, службі судової охорони, працівники судів та інших правоохоронних органів матимуть можливість бути заброньованими. А щодо суддів, прокурорів – для них варто зберегти право на відстрочку, щоб вони не стали залежними від стороннього впливу і щоб не було паралічу судової та правоохоронної системи.

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити

    У Кам’янському вже готують освітні заклади до нового навчального року

    Сьогодні міський голова Андрій Білоусов проінспектував хід виконання ремонтних робіт. В Ліцеї №9 нещодавно відремонтували...

    В Україні заблокували понад 2500 сайтів з азартними іграми

    20 квітня Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони...

    Більше жінок на розмінування: уряди Канади та України обговорювали питання гендерної рівності

    29 квітня пройшла зустріч урядів Канади та України, у якому взяли участь представники Мінекономіки, Мінсоцполітики,...

    Кам’янське попрощається з полеглим захисником Юрієм Іваненком

    28 квітня, перебуваючи на лікуванні, помер майор Іваненко Юрій Іванович. У захисника не витримало серце....

    На Кам’янському водосховищі два браконьєри виловили риби на 150 тисяч гривень

    Поліцейські Полтавщини припинили протиправну діяльність браконьєрів в акваторії Кам’янського водосховища. Двох чоловіків, які займалися незаконним...