
Онлайн-шахраї: цьогоріч в області порушено вже понад 3 тисячі справ
Обманюють телефоном або в Інтернеті. Створюють фейкові посилання, щоб викрасти персональні дані жертви. Аби ошукати людину, шахраї використовують різні маніпуляції.
Тільки цьогоріч за фактом таких злочинів у регіоні порушено понад 3,2 тис. справ. Про це йшлося на брифінгу в Дніпропетровській обласній військовій адміністрації.
«Все частіше шахраї діють в онлайні. Пропонуючи користувачу Інтернету товар чи послугу, зникають після внесення за них оплати. Вдаються й до телефонних дзвінків. Представляються працівниками фінансових та соціальних установ. Так виманюють персональні дані, номери рахунків і банківських карток», – каже старший оперуповноважений відділу організації роботи розкриття злочинів проти власності ГУНП у Дніпропетровській області Назар Онопрієнко.
Вдаються зловмисники й до фішингу. Розсилають людям електронні повідомлення чи посилання на онлайн-сервіси. Нерідко у них йдеться про можливість отримання матеріальної допомоги або грошової винагороди. Для цього просять поділитися інформацією про себе.
«Як такого портрету жертви шахраїв немає. Страждають від їхніх дій і молоді, і люди старшого віку, – додав Назар Онопрієнко. – Аби не потрапити у пастку зловмисника, не «розкидуйтеся» персональними даними. Перш ніж переводити кошти інтернет-магазину, переконайтеся, що він не фейковий. Продивіться відгуки покупців. Підозрюєте, що наткнулися на шахрая, – повідомте на лінію 102».
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram
Схожі матеріали

Зникла людина: що робити і куди звертатись

Неповнолітня жителька Кам’янського району шахраювала в Інтернеті

Цієї ночі українська ППО знищила 15 крилатих ракет і 21 ударний дрон
