Данило Гетманцев розповів, який в України борг на третьому році війни

Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев повідомив у своєму Telegram-каналі, що за 2024 рік сума державного боргу збільшилася на 20,7 млрд доларів США. Це зумовлено збільшенням довгострокового пільгового фінансування від міжнародних партнерів, здебільшого від ЄС.
Загалом державний та гарантований державою борг України на кінець 2024 року становив 166.1 млрд дол. США:
- 58% — пільгові позики, одержані від міжнародних фінансових організацій (МФО) та урядів іноземних держав.
- 28% — випущені цінні папери на внутрішньому ринку (ОВДП).
- 12% — випущені цінні папери на зовнішньому ринку.
- 2% — позики, одержані від комерційних банків, інших фінансових установ.
У розрізі валютної структури борг має таку структуру:
- 33% — євро.
- 27% — долар США.
- 25% — гривні.
- 11% — СПЗ.
- 4% — фунти стерлінгів, канадські долари та японські єни.
"Додам від себе, що як для третього року повномасштабної війни показники боргового навантаження залишаються помірними, що в тому числі забезпечується пільговим фінансуванням від партнерів, реструктуризацією частини зовнішнього держборгу", — наголосив Гетманцев.
Він також зазначив: "У 2025 році зростання державного боргу продовжиться. Утім особливістю цього приросту буде те, що його левову частку становитимуть так звані умовні зобов’язання. Мова про угоди з Європейським Союзом, іноземними державами, фінансовими установами та міжнародними фінансовими організаціями, повернення яких буде здійснюватися за рахунок джерел інших, ніж Державний бюджет України, в тому числі за рахунок доходів, отриманих від заморожених активів російської федерації. Наразі Мінфін почав окремо обліковувати ці операції, запустивши реєстр правочинів з умовними зобов’язаннями".