![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2023/11/photo1701091395.jpeg)
«Де серп і молот, там смерть і голод»: як молодь Кам’янського дізнавалася більше про загиблих від Голодомору-геноциду
Представники громадської організації «Молода Бджола» у роковини жертв Голодомору організували для молоді міста пам’ятні заходи. У Музеї історії міста Кам’янське молодь оглянула тематичну виставку, долучилася до Всеукраїнської акції «Запали свічку», а також переглянула художній фільм.
«Насправді, дуже важливо підіймати цю тему. Знаю, що мати прабабусі жила в ті страшні роки. Мені з маленького віку розповідали, що мої рідні страждали від голоду».
Так учениця Ліцею №11 Софія Негари згадує страшні моменти життя її рідних. Для неї та ще півсотні молодих людей в Музеї історії міста Кам’янське організували пам’ятний вечір – все для того, щоб молодь не забувала і краще осмислювала жахливі події Голодомору-геноциду.
«Голодомор – це трагедія для всієї держави, під час якої, від голодної смерті, загинули мільйони людей. Українці вижили і не забули ті жахливі події», – прокоментувала представниця ГО «Молода Бджола» Ганна Ванюшкіна.
Розпочали з огляду тематичної виставки «Де серп і молот, там смерть і голод», де кураторка Ольга Мащенко детально розповіла про страшні факти апогею голоду в Україні й місті Кам’янське та районі, де задокументовано більше 6,000 тисяч випадків смерті від голоду. До речі, вислів: «Де серп і молот, там смерть і голод» належить відомому художнику Казимиру Малевичу, який не боявся говорити правду про кривавий сталінський режим.
«Виставка висвітлює механізм формування голодомору на території України, зокрема в нашому краї. Дуже важливо, що сьогодні молодь звернулася до таких трагічних сторінок історії, які треба обов’язково знати», – зазначила директорка Музею історії міста Кам’янське, кандидатка історичних наук Наталія Буланова.
Після участі у Всеукраїнській акції «Запали свічку» молодь зігрілася запашним чаєм із печивом і, наостанок, переглянула художній фільм Агнєшки Голланд «Ціна правди».
Це може вас зацікавити
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/slyvy-zag-768x512.webp)
Чим корисні сливи та як правильно їх їсти
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/images_cms-image-000120124-768x402.jpg)
Чому на городі псуються огірки та як це виправити
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/rysunok1.jpg)
Містика поряд: гайда до Таромського кар’єру
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/myr-1-1-768x507.png)
«Мир» запрошує кам’янчан та гостей міста на кращі кінопрем’єри
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/moavr5-c4x3x50px50p-c4x3x50px50p-f97947b10a54ee553380a17ad7ca7d45-768x576.jpg)