• UA
 • RU
 • «Де серп і молот, там смерть і голод»: як молодь Кам’янського дізнавалася більше про загиблих від Голодомору-геноциду

  27 Листопада, 2023

   

  Представники громадської організації «Молода Бджола» у роковини жертв Голодомору організували для молоді міста пам’ятні заходи. У Музеї історії міста Кам’янське молодь оглянула тематичну виставку, долучилася до Всеукраїнської акції «Запали свічку», а також переглянула художній фільм.

  «Насправді, дуже важливо підіймати цю тему. Знаю, що мати прабабусі жила в ті страшні роки. Мені з маленького віку розповідали, що мої рідні страждали від голоду».

  Так учениця Ліцею №11 Софія Негари згадує страшні моменти життя її рідних. Для неї та ще півсотні молодих людей в Музеї історії міста Кам’янське організували пам’ятний вечір – все для того, щоб молодь не забувала і краще осмислювала жахливі події Голодомору-геноциду.

  «Голодомор – це трагедія для всієї держави, під час якої, від голодної смерті, загинули мільйони людей. Українці вижили і не забули ті жахливі події», – прокоментувала представниця ГО «Молода Бджола» Ганна Ванюшкіна.

   

  Розпочали з огляду тематичної виставки «Де серп і молот, там смерть і голод», де кураторка Ольга Мащенко детально розповіла про страшні факти апогею голоду в Україні й місті Кам’янське та районі, де задокументовано більше 6,000 тисяч випадків смерті від голоду. До речі, вислів: «Де серп і молот, там смерть і голод» належить відомому художнику Казимиру Малевичу, який не боявся говорити правду про кривавий сталінський режим.

  «Виставка висвітлює механізм формування голодомору на території України, зокрема в нашому краї. Дуже важливо, що сьогодні молодь звернулася до таких трагічних сторінок історії, які треба обов’язково знати», – зазначила директорка Музею історії міста Кам’янське, кандидатка історичних наук Наталія Буланова.

  Після участі у Всеукраїнській акції «Запали свічку» молодь зігрілася запашним чаєм із печивом і, наостанок, переглянула художній фільм Агнєшки Голланд «Ціна правди».

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

  Це може вас зацікавити

  Передвісники миру: лелеки повернулися у відновлені гнізда на Дніпропетровщині

  На укріплені ДТЕК Дніпровські електромережі гнізда повернулися лелеки. Птахи заселили близько 85% платформ, що для...

  В пам’ять про загиблого тренера з Кам’янського проведуть спортивний турнір

  Відкритий Всеукраїнський турнір «ВОЇН СВІТЛА» з кіокушин карате-до пам’яті Олександра Малофєєва відбудеться 11 травня. Олександр...

  Ворожа атака на Дніпропетровщину: кількість загиблих зросла до 9, серед них троє дітей

  Троє загиблих дітей на Синельниківщині. 14-річна дівчинка і два хлопчика – 6 та 8 років....

   “Спортивними бути модно” у Кам’янському

  19 квітня, у камʼянському ліцеї № 19 відбулися естафети “Спортивними бути модно” серед учнів 5,...

  У Кам’янському провели акцію з озеленення на території Козацької Церкви Пресвятої Покрови ПЦУ

  Спільно з представниками ГО «Бджола» та активістами «Волонтерського центру» провели акцію з озеленення на території...