"Де серп і молот, там смерть і голод": як молодь Кам’янського дізнавалася більше про загиблих від Голодомору-геноциду
Представники громадської організації "Молода Бджола" у роковини жертв Голодомору організували для молоді міста пам’ятні заходи. У Музеї історії міста Кам’янське молодь оглянула тематичну виставку, долучилася до Всеукраїнської акції "Запали свічку", а також переглянула художній фільм.
"Насправді, дуже важливо підіймати цю тему. Знаю, що мати прабабусі жила в ті страшні роки. Мені з маленького віку розповідали, що мої рідні страждали від голоду".
Так учениця Ліцею №11 Софія Негари згадує страшні моменти життя її рідних. Для неї та ще півсотні молодих людей в Музеї історії міста Кам’янське організували пам’ятний вечір – все для того, щоб молодь не забувала і краще осмислювала жахливі події Голодомору-геноциду.
"Голодомор – це трагедія для всієї держави, під час якої, від голодної смерті, загинули мільйони людей. Українці вижили і не забули ті жахливі події", – прокоментувала представниця ГО "Молода Бджола" Ганна Ванюшкіна.
Розпочали з огляду тематичної виставки "Де серп і молот, там смерть і голод", де кураторка Ольга Мащенко детально розповіла про страшні факти апогею голоду в Україні й місті Кам’янське та районі, де задокументовано більше 6,000 тисяч випадків смерті від голоду. До речі, вислів: "Де серп і молот, там смерть і голод" належить відомому художнику Казимиру Малевичу, який не боявся говорити правду про кривавий сталінський режим.
"Виставка висвітлює механізм формування голодомору на території України, зокрема в нашому краї. Дуже важливо, що сьогодні молодь звернулася до таких трагічних сторінок історії, які треба обов’язково знати", – зазначила директорка Музею історії міста Кам’янське, кандидатка історичних наук Наталія Буланова.
Після участі у Всеукраїнській акції "Запали свічку" молодь зігрілася запашним чаєм із печивом і, наостанок, переглянула художній фільм Агнєшки Голланд "Ціна правди".