Декомунізація 2.0 – у Дніпрі розпочали демонтаж пам’ятних знаків радянської спадщини (фото)
Сьогодні, 3 травня у Дніпрі комунальними службами було демонтовано більш ніж 10 радянських пам’ятних знаків. Про це повідомляють у Дніпровській міській раді.
Першим прибраним об’єктом цього дня стала цегляна стіна з наказом Сталіна, що у парку Глоби, у районі пам’ятника Чкалову.
Начальниця управління з питань охорони культурної спадщини Дніпровської міської ради Надія Лиштва заявила, що знак з наказом напряму не пов’язаний з подіями Другої світової або загиблими на ній. Тобто за її словами знак не ніс ніякої корисної інформації чи культурної цінності, а лише служив своєрідним маяком для прихильників “руського міра”.
Також за її словами, “декомунізовані” таблички будуть передані на зберігання до спеціального складу, а в майбутньому планується створення парку-музею тоталітарного радянського режиму. Саме там будуть представлені демонтовані стели, бюсти та знаки.
Ще однією локацією став бульвар Слави, де прибрали стелу з написом "Площа Жукова".
Головний спеціаліст відділу забезпечення діяльності міського голови та його заступників Антон Андрієнко наголосив, що в Дніпрі взагалі ніколи не було площі імені Жукова, а стела чомусь була. Тепер немає і її.
"Власне, зараз демонтовано ті об’єкти, які свого часу не потрапили під декомунізацію", – коментує нову хвилю декомунізації Антон Андрієнко.
Містяни також підтримують демонтаж радянської пам’ятної символіки. Наприклад, дніпрянин Олександр прокоментував: "Правильно, треба очищуватися від усієї радянщини. Нині наш народ страждає, але він обов’язково врятується".
Тим часом на вул. Титова вже другий день триває демонтаж бетонних ліпнин з радянською символікою на житлових будинках.
"За допомогою вишки та відбійного молотка наші фахівці виконують демонтаж ліпнин, на яких зображені такі радянські символи, як серп і молот, а також червона зірка. Загалом таких ліпних тут вісім. До кінця дня їх приберемо", – додав головний інженер ТОВ "Екологія-Д" Олег Морозюк.
Загалом у Дніпрі з 2014 року у рамках декомунізації було прибрано близько ста символів радянської епохи, пам’ятних знаків, меморіальних дошок тощо.