• UA
 • RU
 • Дніпропетровщина — лідер із впровадження діджитал-проєктів у 2023 році

  09 Січня, 2024

  Цифровізація регіонів — один з головних складників трансформації України. Для прискорення змін у цьому напрямі Мінцифра запровадила нові посади в обласних державних (військових) адміністраціях — заступників з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (СDTO).

  Упродовж чотирьох років CDTO успішно впровадили понад 210 унікальних міжгалузевих проєктів. Це дало змогу реалізувати ініціативи з регіональної цифровізації в різних областях України:

  • більш ніж 40 проєктів для забезпечення установ необхідною технікою, а саме: роутерами для звʼязку в укриттях, 60 мобільними валізами для адмінпослуг у віддалених населених пунктах, сонячними панелями та генераторами для ЦНАПів;
  • понад 30 ініціатив у впровадженні електронних сервісів, серед них: кабінет ветерана на вебпорталі Допомога Закарпаття, електронна черга в ЦНАП, телеграм-канали для пошуку роботи, електронні звернення, петиції, консультації в територіальних громадах та повідомлення про ракетну небезпеку через телеграм-бот «Шось летить»;
  • близько 25 проєктів у сфері публічних послуг, як-от комплексна послуга «Я-ветеран» у ЦНАП на Дніпропетровщині, відкриття «Дія.Центрів» у громадах, цифрові освітні хаби для дистанційного навчання, електронний квиток на приміських та міжміських автобусних маршрутах на Львівщині;
  • понад 23 ініціативи в галузі інформаційних систем. Аналітичні портали на Волині, Рівненщині та Полтавщині. Також функціонує вебпортал «Допомога Закарпаття», вебпортал місцевої статистики Львівщини та Інтерактивна карта радіаційного фону Черкаської області.

  «Наша мета — побудувати найзручнішу цифрову державу у світі. Реалізація цього неможлива без громадян, які активно залучені в процеси трансформації та готові впроваджувати ініціативи Мінцифри на місцях. Саме тому ми запровадили посаду CDTO, щоб охопити цифровою трансформацією всі рівні, від національного до регіонального. Спільно за 4 роки нам вдалося реалізувати понад 200 унікальних проєктів. Усі вони — результат наполегливої роботи кожного з цифрових лідерів на місцях», — зазначила заступник Міністра цифрової трансформації з питань європейської інтеграції Валерія Іонан.

   

  Лідерами з утілення проєктів цифрової трансформації в регіоні є Дніпропетровська область — 54 проєкти, Черкаська — 24 та Закарпатська — 21.

   

  Серед важливих проєктів 2023 року:

  • «Я-ветеран» у Дніпропетровській області. Проєкт допомагає ветеранам та членам їхніх родин за принципом «Єдиного вікна» оформити більш ніж 100 ветеранських послуг у ЦНАП.
  • «Системи енергонезалежності ЦНАП». 8 ЦНАПів Волині та 4 ЦНАПи Чернігівщини отримали сонячні панелі.
  • «Цифрова лабораторія Полтавського краєзнавчого музею». Для збереження та популяризації відцифрували предмети музейного фонду у 2D та 3D, а також зробили понад 650 електронних описів.
  • «Портал місцевої статистики у Львові» — публічна онлайн-платформа з основними показниками життєдіяльності регіону в розрізі громад та районів.
  • Посилення кіберзахисту для Київської обласної військової адміністрації.

  Ознайомитися з утіленими проєктами в кожному регіоні України можна за посиланням.

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

  Це може вас зацікавити

  Мобілізуватимуть тепер і авто: у кого можуть вилучити транспортний засіб

  За законом про мобілізацію, що на днях був схвалений Верховною Радою, на потреби Збройних Сил...

  Президент України підписав закон про мобілізацію: коли документ набере чинності

  Володимир Зеленський підписав законопроєкт №10449 про мобілізацію — він набере чинності 16 травня 2024 року....

  Укрзалізниця запускає нову функцію моніторингу квитків

  В Укрзалізниці з’явиться нова функція. Тепер усі користувачі зможуть моніторити квитки на необхідні напрямки потягів...

  Кам’янське проведе в останню путь полеглого захисника Олексія Коновалова

  11 квітня внаслідок автомобільної аварії загинув солдат Коновалов Олексій Вадимович. Від імені всієї громади міський...

  Один із символів української весни – зелений борщ: рецепт, перевірений роками

  Борщ – це нескінченне поле для експериментів. Готувати зелений борщ можна з м’ясом чи без,...