Дніпропетровщина прийняла понад 66 тис. людей з інвалідністю та пенсіонерів

16 Серпня, 2022

На Дніпропетровщині зареєструвалися майже 300 тис. переселенців. Понад 53 тис. з них – пенсіонери. Більш ніж 13 тис. – люди з інвалідністю. Віце-прем’єр-міністр – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук під час робочої поїздки до Дніпра зазначила: евакуація та розміщення у безпеці найвразливіших категорій  населення – у фокусі уваги влади.

«Маємо об’єднатися і допомогти тим, кому буде важко пройти цю зиму. Насамперед, найвразливішим – маломобільним людям, самотнім пенсіонерам. Регіонам не впоратися самотужки, бо немає куди перемістити десятки тисяч людей, які не можуть самі про себе подбати. Бачимо рішення у тому, аби розміщувати їх на лікарняних місцях, які сьогодні не заповнені», – сказала Ірина Верещук.

Заступниця голови Дніпропетровської ОВА Ольга Горб наголосила: три райони Дніпропетровщини потерпають від постійних обстрілів. Окрім переселенців з інших областей є й ті, хто переїжджає всередині регіону.

«Із зони бойових дій потребують евакуації кілька обласних інтернатів – це більш ніж тисяча людей. Майже половину вже перевезли до безпечніших місць», – сказала Ольга Горб.

Нині самотніх пенсіонерів та маломобільних переселенців розміщують у геріатричних пансіонатах, шелтерах, територіальних центрах в громадах.

«Виїхала я з Лисичанська, в чому була. Поїхала просто в піжамі та пальто. Поліцейські допомогли потрапити до Покровська, а там вже волонтери посадили на евакуаційний потяг до Дніпра. Тут люди – наче родина. Розуміють, допомагають та в усьому підтримують»,  – сказала переселенка з Лисичанська Антоніна.

Під час робочої поїздки Ірина Верещук зустрілася з багатодітними родинами-переселенцями та передала подарунки від міжнародних партнерів.

«Переїхали до Дніпра всією родиною з першого дня війни. З трьома дітками, бабусею та чоловіком. Нас дуже добре прийняли. Попіклувалися і про житло, і про обіди гарячі, надали добрі умови для проживання. Щиро вдячні за все», – поділилася переселенка з Лисичанська Дар’я.

Загалом на Дніпропетровщині стали на облік 290 тис. переселенців. Проте реальна їх кількість більша – понад 300 тис. Найбільше прихистили у Дніпрі та Кривому Розі.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram