![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/06/image.jpg)
До відома абітурієнтів: змінилися умови вступу до вишів
Міністерство освіти і науки визначило показники регіональних коефіцієнтів, які враховуватимуться при вступі абітурієнтів до закладів вищої освіти різних областей.
Зміни пов’язані з поточною військово-політичною ситуацією в країні. Вони також враховують основні аспекти іспитів, які необхідні для підтвердження високого рівня знань, умінь і навичок абітурієнта.
Зміни умов для абітурієнтів
Збільшено підтримку закладів вищої освіти, які розташовані у прифронтових та прикордонних областях через підвищення регіонального коефіцієнту. Регіональний коефіцієнт – це коефіцієнт, на який множиться конкурсний бал, якщо вступник або вступниця обирає ЗВО (заклад вищої освіти), розташований у певному регіоні. Якщо ви вступатимете до вишу поблизу зони бойових дій та постраждалих від російської агресії територій, то ці заклади матимуть особливий регіональний коефіцієнт:
- 1,07 – у Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській областях;
- 1,04 — у Дніпропетровській, Полтавській областях, а також Бучанському районі Київської області;
- 1,00 — інші місцевості.
Зміни умов для бакалаврів
Крім цього, студенти, які здобули ступінь бакалавра у 2024 році, можуть скористатися спеціальними умовами для вступу на магістратуру. Ці умови надають студентам, які:
- Зареєстровані та проживають на тимчасово окупованій території;
- Проживають в населених пунктах, де станом на 1 липня 2024 року відбувалися активні бойові дії;
- Проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з таких територій після 1 січня 2024 року.
За таких умов вони можуть отримати рекомендацію для зарахування на магістратуру, якщо вступають до того ж закладу вищої освіти, де здобули ступінь бакалавра, за спеціальностями, визначеними в Переліку спеціальностей, що користуються особливою підтримкою.
Якщо в закладі вищої освіти немає магістерської програми за спеціальністю, студенти можуть подати документи до будь-якого переміщеного (тимчасово переміщеного) закладу вищої освіти або закладу вищої освіти в Запорізькій, Київській, Миколаївській, Сумській, Харківській та Чернігівській областях.
Це може вас зацікавити
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_2024-07-19_18-15-46-768x746.jpg)
Якої погоди очікувати у Кам’янському 24 липня
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_2024-07-23_07-31-24-768x512.jpg)
Ніч у місті пройшла без надзвичайних подій
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/4_1594985619-e1594985703936-1280x640-1-768x384.jpg)
Кухонний девайс у допомогу: як приготувати варення зі смородини в мікрохвильовці
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/slyvy-zag-768x512.webp)
Чим корисні сливи та як правильно їх їсти
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/flag_of_the_romani_people.svg_-768x513.png)