![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/04/2020_05_03_94296_1588481268._large.jpg)
Дві українські стрічки будуть представлені на міжнародному кінофестивалі у Кореї
Jeonju International Film Festival – фестиваль незалежного та експериментального азійського кіно, який постав у 2000 році як позаконкурсний кінофестиваль із частковим конкурсом для сучасного кіномистецтва.
Фестиваль відбуватиметься у м. Чонджу, що у Південній Кореї з 1 по 10 травня.
Два українські фільми візьмуть участь у міжнародному кінофестивалі. Азійська прем’єра української стрічки “Киснева Станція/Oxygen Station”, режисера Івана Тимченка, відбудеться 4 травня в конкурсній програмі International Competition.
Сюжет фільму розповідає про події літа 1980 року. Мустафа Джемілєв відбуває чотирирічне заслання у якутському селищі Зирянка, де працює на кисневій станції. Щодня він наповнює киснем іржаві балони і котить їх на причал. Це монотонна та виснажлива робота, і в ній він уподібнюється до міфологічного Сізіфа. Це не перше й не останнє його ув’язнення, і здається, що триватиме воно нескінченно.
Стрічку створено у копродукції України, Чехії та Словаччини.
![Кадр із фільму "Киснева Станція" / Фото: з мережі](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/04/screenshot_4-2.png)
Стрічку “Ля Палісіада”, режисера Філіпа Сотниченка покажуть також 4 травня в конкурсній програмі International Competition.
Дія стрічки “Ля Палісіада” відбувається 1996 року: за 5 місяців до мораторію на смертну кару двоє старих друзів, детектив міліції та судовий психіатр, розслідують убивство свого колеги. Колись давно вони обидва були закохані у вдову загиблого.
Занурені в заплутану справу і у давно забуті спогади, вони створюють майбутнє, в якому мають жити їхні діти, успадкувавши нереалізовані прагнення батьків.
![Кадр із фільму "Ля Палісіада" / Фото: з мережі](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/04/upload-b1cc4ad2-0922-40c1-adb0-4b6e4f2c3cbb.jpg)
Зазначимо, що світова премʼєра “Ля Палісіади” відбулася в основному конкурсі на 52 International Film Festival Rotterdam. Там фільм отримав нагороду від Міжнародної федерації кінопреси (FIPRESCI). А також здобув перемогу в номінації “Найкращий повнометражний фільм” на 28 Vilnius International Film Festival “Kino Pavasaris” у Литві.
Стрічка “Ля Палісіада” стала найкращим повнометражним ігровим фільмом за версією Національної премії кінокритиків “Кіноколо” та найкращим фільмом на Ukraina Festiwal Filmowy у Польщі.
Це може вас зацікавити
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/452935602_18007571138540855_5819666780408967306_n-768x492.jpg)
Кам’янчан запрошують до міських парків на День Нептуна
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/flag_of_the_romani_people.svg_-768x513.png)
На Дніпропетровщині презентували план підтримки ромської спільноти
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/rysunok1.jpg)
Містика поряд: гайда до Таромського кар’єру
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/zag-2-768x433.png)
На воді відпочивай із розумом: у Кам’янському рятувальники провели рейд
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/20240718141150-6877-768x576.jpg)