![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/01/dyzajn-bez-nazvy.png)
Дзюдоїсти Дніпропетровщини потрапили у список найкращих в Україні
Троє спортсменів області були визначені одними з найкращих і потрапили в національний рейтинг кращих сезону 2023 року у своїх вагових категоріях.
Серед них: Артем Бубир, Єлизавета Литвиненко та Руслана Булавіна. Варто зауважити, що рейтинг вперше було створено за моделлю рейтингів, які формуються в світовому дзюдо: в ньому визначено дзюдоїстів та дзюдоїсток у семи вагових категоріях.
У ваговій категорії до 90 кг на першому місці завершив сезон дніпрянин Артем Бубир (тренери Андрій Блошенко і Сергій Синілов). Найкращі результати спортсмена у 2023 році — бронза Grand Slam (Анталія), срібло European Open (Мадрид) та два сьомих місця на турнірах Grand Slam та Grand Prix.
У ваговій категорії до 78 кг найкращою стала представниця Дніпропетровщини Єлизавета Литвиненко (тренери Андрій Блошенко й Ілля Чимчиурі). Вона виборола бронзу на Мастерсі (Будапешт), срібло й бронзу на турнірах Grand Prix (Португалія та Австрія). Двічі фінішувала в сімці Чемпіонату Європи та турніру Grand Slam.
Перше місце у надважкій категорії (+78 кг) посіла дніпрянка Руслана Булавіна (тренери Віталій Харламов та Яна Саркісянца). Чемпіонкою стала на European Open (Таллін), а також фінішувала в п’ятірці молодіжного Чемпіонату Європи, в сімці турнірів Grand Slam (Туреччина) й Гран Прі (Австрія).
Загалом, поза дзюдо, за минулий рік спортсмени регіону вибороли більш ніж 200 нагород на міжнародних змаганнях. З них понад 70 – золоті. Протягом 2023 року спортсмени регіону взяли участь у майже 300 турнірах. 35 представників Дніпропетровщини стали Майстрами спорту міжнародного класу. Ще 9 – отримали звання Заслужений тренер України.
До національних збірних з 96 видів спорту увійшли понад 1,3 тис атлетів області.
Шестеро спортсменів отримали ліцензії на участь у літніх Олімпійських іграх-2024, а також вибороли й півтора десятки путівок на Паралімпіаду.
Пишаймося нашими спортсменами!
Це може вас зацікавити
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/kamala-768x512.webp)
Наступним президентом США може стати жінка
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/nizh_dlya_samooborony-768x432.jpg)
Сварка, що переросла у вбивство: у Кам’янському затримали злочинця
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_2024-07-19_18-15-44-768x580.jpg)
Якої погоди очікувати у Кам’янському 26 липня
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/452935602_18007571138540855_5819666780408967306_n-768x492.jpg)
Кам’янчан запрошують до міських парків на День Нептуна
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/htmlconvd-tza_0q7x1-768x432.jpg)