![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/06/447292363_2753678214782093_3932169965545883868_n-1.jpg)
Ефективне озеленення: як кияни захищають дерева від засух
У декількох районах нашої столиці вже можна помітити торби, прикріплені до стовбурів дерев у різних куточках міста. Багатьох цікавить питання, що ж там всередині і чому це рішення робить справжні дива для наших дерев? Зараз вам пояснимо.
Подібна технологія активно використовується в країнах Європи вже досить давно. Біля молодих дерев, які особливо потребують вчасного поливу, прикріплюються спеціальні мішки, наповнені водою. Ці мішки виготовлені з матеріалів, які дуже повільно віддають вологу, тому коріння дерева отримують повільне, але регулярне зволоження.
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/06/447029523_2753678238115424_1707949234847107507_n.jpg)
Минулого року кияни встановили такі торби у рамках пілотного проєкту, і результати перевершили всі очікування. Дерева з такими мішками поряд краще ростуть, мають соковитіше листя і, як правило, виглядають здоровішими.
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/06/447444175_2753678248115423_3869614094121002921_n.jpg)
Також з такою системою зрошування використовується менший об’єм води, заощаджує до 65% води порівняно зі звичайним поливом. Цікаво, що завдяки спеціальному матеріалу, вода в торбинках не перегрівається та забезпечує деревам оптимальну температуру поливу.
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/06/447461746_2753678208115427_1120213922080450039_n.jpg)
Це ще один сучасний підхід, якій добре себе зарекомендував. Можливо у майбутньому така система розповсюдиться по іншим містам нашої України.
Це може вас зацікавити
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/5f1ebae514cd3-768x509.jpg)
Ніжно та оригінально: салат с персиками та моцарелою
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_2024-07-19_18-15-45-2-768x576.jpg)
Якої погоди очікувати у Кам’янському 23 липня
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/452935602_18007571138540855_5819666780408967306_n-768x492.jpg)
Кам’янчан запрошують до міських парків на День Нептуна
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/09739c66bb7b737346179d137d7404f7-768x692.jpg)
Душив, а потім викинув приятельку з балкону 11 поверху: у Дніпрі затримано вбивцю
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_2024-07-22_15-04-08-768x512.jpg)