Фахівці розповіли кам’янчанам про користь тополь
Розпочалося щорічне нашестя тополиного пуху. Щоліта лунають скарги та нарікання: хто взагалі придумав обсадити тополями промислове місто? Насправді ж ці дерева – чудовий природний фільтр для очищення повітря, зазначають у Міському медичному центрі здоров’я та медицини спорту.
Тополі є справжніми "легенями" міста. Вони не лише знижують рівень забруднення та пилу, але ще й екранують шумове навантаження. Ось чому тополині алеї – оазис тиші у морі вуличного руху. До того ж тополя активно виділяє кисень – у цьому плані з нею зрівняється мало яке дерево. Тополя рідко хворіє, швидко росте і, як губка, вбирає сторонні домішки з повітря, беручи на себе удар, який інакше обрушився б на людський організм. Протягом літа дерево може скинути листя 3–5 разів – і правильно зробить, адже кожен місяць на тополиному листі осідає до 10 кг пилу та сажі.
Тополі – ваші союзники у боротьбі за здорове довкілля. Не поспішайте через маленькі пушинки знищувати ціле дерево! Як би це дивно не звучало, але тополиний пух не становить жодної небезпеки для здоров’я людей. Адже він складається із простої целюлози, через яку схожий на звичайну вату. Так, деякі люди мають чутливість до пилку тополі, але їх дуже мало. То чому ж пух є одним із головних алергенів?
Насправді алергічну реакцію провокує не зовсім пух тополі. Час дозрівання пуху збігається з цвітінням злакових рослин, трав-бур’янів. Їх пилок, а також пилок з дерев осідає на тополиний пух. Саме пилок є справжнім винуватцем алергії. Забиваючись в ніс і потрапляючи в рот, він викликає подразнення слизових оболонок. Це стає причиною того, що в алергіків виникають ознаки полінозу: алергічний кашель, чхання, свербіж у носі та очах, нежить, сльозотеча. Подібні алергічні реакції можуть з’являтись як у дітей, так і в дорослих.
Підступність полінозу в тому, що якщо ви захворіли один раз, то, швидше за все, будете страждати від алергії все життя. Але навіть якщо повністю вилікувати алергію неможливо, можна значно зменшити її прояви та покращити своє самопочуття, дотримуючись певних правил:
- не допускайте великого скупчення тополиного пуху в приміщеннях. Закривайте вікна в машині, проїжджаючи через тополині алеї. У квартирах закривайте вікна дрібною москітною сіткою або завішуйте марлею, змоченою водою. Якщо ж ви весь час проводите на роботі, а вдома буваєте лише вранці та ввечері, тоді можна "закрити" вікна фольгою. Вона не лише затримає потрапляння пуху всередину будинку, але і збереже приємну прохолоду;
- носіть головні убори та закритий одяг, щоб зменшити контактування з алергенами;
- намагайтесь якомога менше перебувати на вулиці у вітряну та суху погоду, оскільки саме сухе повітря посилює симптоми алергії;
- повернувшись з прогулянки, прийміть душ, щоб змити пил, пух та пилок рослин з обличчя та тіла;
- використовуйте зволожувачі повітря, що очищують його від алергенів;
- регулярно робіть вологе прибирання в будинку;
- вживайте більше рідини, адже вона сприяє очищенню організму та виведенню алергенів
- виключіть з раціону харчування продукти, які можуть посилювати алергічні реакції та ускладнювати перебіг алергії;
- врахуйте, що будь-яке спиртне, і в тому числі настоянки на травах, посилюють алергію;
- відмовтесь від тютюнопаління. Як активне, так і пасивне куріння досить часто провокує алергічні реакції.
Зверніть увагу! Алергію часто плутають із застудою через схожі ознаки, тому при будь-якому з проявів у сезон цвітіння рослин проконсультуйтесь у сімейного лікаря. Лише спеціаліст зможе визначити, чим вони викликані: традиційною застудою чи все ж таки алергічними реакціями – і призначити відповідне лікування.
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram