• UA
  • RU
  • Французи готують Еко-Олімпіаду: чому учасники цим стурбовані

    26 Червня, 2024 |

    Франція сподівається зробити цьогорічні Олімпійські ігри найекологічнішими за допомогою низки нових стратегій. Водночас деякі рішення викликають критику.

    Для довідки, обсяг вуглецевих викидів від проведення Олімпіади має скласти менш як 1,6 мільйона тонн. Для порівняння, проведення Ігор-2012 у Лондоні призвело до 3,4 мільйона тонн викидів, а Олімпіади-2016 у Ріо-де-Жанейро – до 3,6 мільйона.

    Французькі еко-рішення

    Париж заохочує поїздки на громадському транспорті та велосипедах. Будівництво нової автопарковки навколо спортивних споруд свідомо не передбачено. У декількох зонах рух автомобілів буде перекрито, і проїзд дозволений тільки за попередньою реєстрацією.

    У день відкриття Олімпіади над Парижем буде заборонено проліт літаків. Це означає, що увечері 26 липня не буде ані відправлень, ані прибуттів у трьох головних аеропортах: Руассі-Шарль де Голль, Орлі та Бове.

    Більшість учасників Ігор не витрачатимуть на дорогу до спортивних об’єктів більш як пів години, відстань обмежуватиметься десятикілометровим радіусом.

    Водночас, подорожчає у 2 рази ціна квитка на проїзд у метро, з 2,10 євро до 4 євро – такий тариф діятиме від початку Ігор вересня місяця. А ціна проїзного квитка залишиться без змін – 84,10 євро на місяць.

    Стадіони для змагань / Фото: facebook.com/Paris2024

    Важливо зазначити, що нових стадіонів французи не будували, всі змагання будуть проходити на вже існуючих майданчиках. А відкриття Олімпіади пройде не на стадіоні, а у вигляді параду човнів на Сені. Тут же проводитимуть змагання з плавання на відкритій воді та тріатлону. Після ігор місцеві мешканці матимуть бонус із очищеної річки — у Сені можна буде купатися.

    А от занепокоєння у спортсменів викликала новина про відмову використання кондиціонерів у Олімпійському містечку. США, Німеччина та Італія заявили, що самостійно привезуть кондиціонери для своїх спортсменів. Як коментують цю ситуацію французи, однією з проблем є викиди та перевантаження енергосистеми від використання кондиціонерів, тож в Олімпійському містечку вони відсутні.

    «Ми цінуємо зусилля Парижа, спрямовані до сталого розвитку, але ми будемо робити усе для комфорту своїх спортсменів», – публічно заявило представництво США.

    Так виглядає спальня спортсмена / Фото: Associated Press

    Змін зазнало і меню для майбутніх чемпіонів, у харчуванні спортсменів знизять вміст м’яса, натомість більшою буде кількість місцевих та сезонних продуктів. Замість одноразового посуду використовуватимуть багаторазові пляшки. Воду можна буде набирати в мережі фонтанчиків або бюветів з питною водою.

    У Токіо на минулих іграх харчування було представлене кількома кухнями: європейською, японською і навіть халяльною їжею. Враховуючи місцеві вподобадання та значний розвиток риболовної галузі, спортсмени кожного дня могли споживати багато різновидів риби.

    Світлина з їдальні Олімпійського містечка у Токіо (2021 рік) / Фото: REUTERS / FABRIZIO BENSCH

    Раніше ми писали:

    В Олімпійському селищі відкриють дитячий садок та зону розуму

    Яке грошове винагородження зможуть отримати українські спортсмени за призові місця на Олімпіаді-2024

    Кам’янчанка пронесла факел з олімпійським вогнем у Франції

     

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити

    Дислокація рекомендованих місць виносної торгівлі до Дня Конституції України в Кам’янському

    До уваги жителів Кам’янської міської територіальної громади! Для максимального задоволення потреб мешканців у товарах та...

    В одній з прикордонних зон України ввели додаткові обмеження

    Нові обмеження діятимуть у прикордонній смузі Закарпатської області, правила діятимуть до завершення воєнного стану в...

    Землі загрожують нові потужні магнітні бурі: чи вплинуть вони на метеозалежних

    До Землі знову повертається область Сонця, яка є джерелом найпотужніших спалахів. Про це повідомляє The watchers. Ця...

    Конституція України: від Київської Русі до сучасності

    28 червня Україна відзначає одне з найважливіших державних свят – День Конституції. Саме цього дня, 28...

    25 червня, який сьогодні день, яке церковне свято, чого не можна робити

    25 червня в Україні День митної служби. Віряни вшановують пам’ять преподобномучениці Февронії. Іменини святкують Костянтин...