• UA
  • RU
  • Голосом поневолених жінок: афганка на Олімпіаді нагадала про жорстокий режим Талібану

    Наразі діючий спорт в Афганістані зупинено. Але цьогоріч Афганістан на цих Іграх представляють шість спортсменів, половина з них — жінки. Звичайно, всі 6 представників являються тими, хто зміг втекти від диктаторського та жорсткого режиму Талібану.

    Збірна Афганістану на церемонії відкриття Олімпіади-2024 у Парижі. AP/Matthias Schrader

    Одна із представниць Кімія Юсуфі приймає участь у забігах в легкій атлетиці. Ця Олімпіада для спортсменки є вже третьою, і хоча призового місця вона досі не виборола, її місія на Іграх є зовсім іншою.

    Потрапити на Ігри та представляти саме рідний Афганістан жінці допоміг Австралійській Олімпійський комітет.

    "Це честь знову представляти дівчат моєї батьківщини. Дівчат і жінок, які були позбавлені базових прав, зокрема на освіту, що є найважливішим, — відреагувала 28-річна Юсуфі на здобуту ліцензію в коментарі для Олімпійського комітету Австралії, що допомагав їй з підготовкою. — Я представляю вкрадені мрії та прагнення цих жінок".

    Кімія Юсуфі з представниками Австралійського Олімпійського комітету / Фото: olympics.com.au

    На змаганнях 2 серпня Кімія Юсуфі фінішувала останньою у забігу на 100 метрів, але вже тим, що вийшла на бігову доріжку, надіслала послання на захист жінок Афганістану, які покинули країну в гонитві за своєю олімпійською мрією в Парижі.

    28-річна спортсменка перевернула свій нагрудник після того, як перетнула фінішну лінію за 13,42 секунди, відкривши табличку з написами "освіта", "спорт" і "наші права".

    Кімія Юсуфі у забігу на 100 м / Фото: REUTERS/Phil Noble

    Юсуфі народилася в сім’ї біженців в Ірані під час попереднього правління талібів, а потім переїхала до Афганістану, щоб представляти країну на Іграх 2016 року. Але у 2021 році Юсуфі покинула Афганістан невдовзі після того, як взяла участь у відкладених через COVID Іграх у Токіо, коли таліби захопили владу і відкинули права жінок і дівчат. У 2022 році вона переїхала до Австралії, щоб тренуватися для участі в Олімпійських іграх у Парижі.

    "Усередині Афганістану  жінки та дівчата хочуть освіти, вони хочуть спорту, вони просто хочуть мати права. Я продовжуватиму боротися за свою країну", – зазначає Кімія.

    Раніше ми писали: Жіноча в’язниця, розміром з державу: "Талібан" виступив проти переговорів про права жінок

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити