+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

USD

36.56

EUR

37.93

Середа, 30 Листопада 2022 10:11:31
+380971399964 kp-mis@ukr.net

USD

36.56

EUR

37.93

новини на пульсі:

Гречані пристрасті: чи буде ця крупа на полицях Кам’янського

20 Серпня, 2022

Пам’ятаєте, кілька років тому, коли ціни на гречану крупу почали дивувати своїм зростанням, з’явилися меми, що гречка мов та червона ікра коштовна? Жарти-жартами, а при нинішньому рівні прибутків населення це майже так і є. Адже, у магазинах Кам’янського вартість гречаної коливається у межах 80-100 гривень. Так чому ж крупа раптом стала такою коштовною? Спробуємо розібратися.

Скільки треба гречки для щастя?

На офіційному сайті Національної академії аграрних наук України наводять статистику: в середньому 1 українець споживає більше 3 кілограмів гречки на рік. Тоді як іноземці з’їдають за аналогічний період максимум 1,5 кіло.

В Україні найбільше гречки сіють в зонах Полісся та Лісостепу. Дніпропетровська область й, зокрема, наше Кам’янське, туди не потрапляють. Якщо подивитись минулорічні рейтинги посіву цієї крупи, наш край – на передостанньому місці. Справа в тому, що у нашому регіоні гречку завжди вирощували відносно у невеличкій кількості, роблячи ставки на інші культури, тож, здебільшого до нас ця крупа приїздила з інших областей України.

Зеленим кольором виділено області з найбільшим відсотком посівів гречаної крупи

 

Більш того, взагалі внутрішній виробник гречки попит населення повністю не покривав. Доводилось до 30-40 % зерна імпортувати з росії, білорусі та Казахстану. Від початку війни, пишуть експерти, це стало неможливим, тож гречки у країні поменшало, а от попит запасливих мешканців зріс, а з ним – і ціна крупи впевнено пішла вгору.

Чекати кам’янчанам підвищення цін чи ні?

Нині, коли ворог просто нищить українські землі, чималий обсяг ґрунтів України взагалі став непридатним для посіву. Проте, в аграрному інституті зазначають: панікувати не слід. За прогнозами, виконані обсяги посіву гречки цього року будуть десь на 15% нижчі, ніж у минулому. Чого, згідно з їхнім аналізом, достатньо українцям.

 

Дані урожайності гречки за минулий рік

 

А що чекати по цінам? Для порівняння, рік тому у цей самий період середня вартість гречки становила трохи більше 40 гривень. На початку 2022 року зросла майже 47 гривень. Минулорічна тенденція помітного росту цін наштовхує на думку, що й цьогоріч гречана крупа лише дорожчатиме.

Проте, у експертів аграрного сектору втішальні новини: після того, як зберуть врожай в Україні, вартість на гречку має знизитись. За прогнозами, із вересня кіло української крупи коштуватиме 65-70 гривень. А якщо вдасться залучити крупу із інших країн, наприклад, Китаю чи Казахстану, то й взагалі можна сподіватися на 50 гривень за кіло.

Тож, шанувальникам гречки панікувати не варто. Корисна крупа не зникне з полиць магазинів Кам’янського, а ціна її залишиться у межах можливого.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTubeFacebookInstagramTelegram

 

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин