9 травня 2022 року о 22:26 за Київським часом відбулася історична подія – президент США Джо Байден підписав “Закон про ленд-ліз про оборону демократії України від 2022 року”. Відтепер воєнна, економічна та гуманітарна допомога від США буде надходити набагато швидше без зайвої бюрократичної тяганини. Це дозволить нашим воїнам застосовувати в битвах проти російських загарбників найсучасніше обладнання та техніку.
Раніше ми повідомляли про прийняття цього законопроєкту конгресом США. Детально про значущість проєкту Закону для України ви можете прочитати в нашій попередній статті про ленд-ліз. Хіба що нагадаємо: за умовами процедури після війни треба буде повернути до США або саму вцілілу техніку, або гроші за неї.
Сьогодні ми хочемо поділитися реакцією на цю важливу подію та деякими історичними фактами щодо попереднього ленд-лізу.
СРСР від США за ленд-лізом з 1941 до 1945 року отримав:
- 409 тисяч вантажівок;
- 13,3 тисячі тягачів та тракторів;
- 18,7 тисячі літаків;
- 12,5 тисячі танків та САУ;
- 90 (не тисяч) вантажних суден;
- 105 протичовнових кораблів;
- 1900 паровозів та 11 000 вагонів;
- 4,5 мільйона тонн продовольства.
Президент України Володимир Зеленський вже подякував своєму колезі:
Радості наших співгромадян буквально немає меж. Розуміємо! Ось, наприклад, в ТСН знову забули про існування журналістських стандартів, опублікувавши статтю, яка майже повністю складається з нецензурної лексики:
Своєю чергою, відомий журналіст та блогер Анатолій Шарій, який наразі очікує судового рішення про екстрадицію, побачив мінуси навіть у ленд-лізі:
За океаном думки також розділились, але про стандарти ще пам’ятають:
Хай там як, але для України це дуже вчасний та доречний законопроєкт, який, сподіваємося, добре сприятиме наближенню дня перемоги та допоможе відстояти нашу рідну землю.