Ігорю Коломойському вручено третю підозру у вчиненні злочинів

15 Вересня, 2023

Служба безпеки України, Бюро економічної безпеки та Офіс Генерального прокурора викрили нові факти злочинної діяльності власника великої фінансово-промислової групи Ігоря Коломойського.

За матеріалами СБУ йому повідомлено про додаткову підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення (ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 200);
  • заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого організованою групою, в особливо великих розмірах (ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191);
  • легалізація коштів, отриманих злочинним шляхом (ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 209).

В рамках досудового розслідування встановлено, що в період з 2013 по 2014 роки підозрюваний створив організовану групу, до складу якої увійшли співробітники банку, в якому він був засновником та акціонером.

Аби заволодіти коштами банку, члени групи штучно створили видимість внесення грошей від імені Коломойського до каси банківської установи в розмірі понад 5,8 млрд грн.

Надалі вони підробили документи щодо інкасування готівки на адресу одного з відділень банку. Тоді як фактично кошти до банку взагалі не надходили.

Аналітики БЕБ встановили, що безготівкові кошти, які по суті були активами банку, були перераховані на інший рахунок Коломойського та рахунки підконтрольних йому юридичних осіб.

У такий спосіб організована група заволоділа активами банку на суму понад 5,8 млрд грн.

Наразі досудове розслідування триває. Процесуальне керівництво здійснюють прокурори Офісу Генерального прокурора. Оперативний супровід – Служба Безпеки України.

Нагадаємо, раніше детективи Бюро економічної безпеки спільно з СБУ оголосили про підозру Ігорю Коломойському у вчиненні злочинів, передбачених ст.190 та 209 Кримінального кодексу України.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram