Із 11 липня в Кам’янському заборонять курити у громадських місцях
З 11 липня в Україні буде заборонено куріння у громадських місцях. Про це нагадав Голова Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.
Він зазначив, що торік у грудні Верховна Рада ухвалила закон, який значно посилює антитютюнові обмеження. Перші нововведення почнуть діяти з цього понеділка.
"Електронні сигарети, пристрої для нагрівання, кальяни, трав’яні вироби, як і звичайні цигарки, заборонено вживати у громадських місцях. Зокрема, це стосується і закладів громадського харчування, де вже не буде зон або приміщень для куріння. За порушення заборони для громадянина передбачений штраф 51-350 грн, для закладів – 3-15 тис. грн", – повідомив Михайло Радуцький.
Також вводиться заборона на продаж тютюнових виробів, предметів, пов’язаних з їхнім вживанням, трав’яних виробів для куріння, електронних сигарет, заправних контейнерів, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їхнього згоряння особам, які не досягли 18 років. Збільшуються штрафи за продаж неповнолітнім тютюнових виробів, електронних сигарет та рідин до них у розмірі 1020 грн, а в разі повторного порушення протягом року – 10 200 грн.
"Відзначу, що закон № 1978, ухвалений Верховною Радою, наближає нас до європейського законодавства. Ми виконуємо вимоги Директиви 2014/40/ЄС та Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну. Відповідно закон – це ще один крок на шляху євроінтеграції", – наголосив Михайло Радуцький.
За його словами, останнє соціологічне опитування свідчить, що переважна більшість українців підтримують заборону куріння в громадських місцях тютюнових виробів для електричного нагрівання (80% респондентів) та продажу неповнолітнім пристроїв для нагрівання тютюну та електронних сигарет (92%).
Водночас дослідження демонструє, що у порівнянні з 2020 роком у 2022 кількість щоденних курців в Україні зросла з 23,1% до 28,3%. Основна причина – війна. Голова комітету висловив сподівання, що в майбутньому вдасться переломити негативну тенденцію, спонукати людей знаходити інші інструменти для нейтралізації негативних емоцій та стресу.
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram