![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2023/03/335045580_166566562458736_7249027061426213857_n.jpg)
Кабмін схвалив механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій
Таке рішення було ініційовано та розроблено Координаційним штабом з питань проведення обов’язкової евакуації населення. Питання захисту життя дітей та їх негайної евакуації з особливо небезпечних територій взяла під особистий контроль Віце-прем’єр-міністр Ірина Верещук.
Підставою для обов’язкової евакуації відтепер є рішення обласних військових адміністрацій, погоджене з органами військового командування та Координаційним штабом з питань проведення обов’язкової евакуації населення.
Обов’язкова евакуація у примусовий спосіб дітей здійснюватиметься за супроводом одного з батьків, особи, яка їх замінює, або іншого законного представника.
Діти, що опинилися у зоні проведення бойових дій, не можуть самі про себе подбати. Тому вся відповідальність за них – на дорослих. Відмова батьків чи опікунів евакуювати дитину не допускається. Адже йдеться про її життя.
«Обов’язок держави – оберігати життя і здоров’я дитини. Прийняте сьогодні рішення має спонукати батьків більш зважено підходити до питання евакуації їхніх дітей. Якщо дорослі не спроможні подбати про безпеку дитини, то це має зробити держава», – прокоментувала рішення Ірина Верещук.
Наразі під відповідні критерії застосування примусової евакуації дітей із зон бойових дій підпадає тільки Бахмут.
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram
Це може вас зацікавити
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/images_cms-image-000120124-768x402.jpg)
Чому на городі псуються огірки та як це виправити
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/4_1594985619-e1594985703936-1280x640-1-768x384.jpg)
Кухонний девайс у допомогу: як приготувати варення зі смородини в мікрохвильовці
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_5253758186249379411_y-768x570.jpg)
Кам’янчанин став срібним призером Чемпіонату світу з веслування
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/istockphoto-1337307105-612x612-1.jpg)
Не викидайте скисле молоко: ТОП-3 ідеї для його використання
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_2024-07-23_14-20-14-768x575.jpg)