Кам’янчан закликають турбуватися про своє серце

29 Вересня, 2022

29 вересня відзначається Всесвітній день серця. Він має на меті підвищити значимість, глобальність та важливість небезпеки, до якої призводить поширеність серцево-судинних захворювань, посилити профілактичні заходи.

Як нагадали в міському медичному центрі здоров’я та медицини спорту Кам’янського, серцево-судинні захворювання – ішемічна хвороба серця, хвороба судин головного мозку, хвороба периферичних артерій, ревмокардит, вроджений порок серця, тромбоз глибоких вен та емболія легень – у світі є однією з провідних причин смертності.

Поради, які допоможуть зберегти здоров’я серця:

Раціональне  харчування. Для підтримки здорової серцево-судинної системи  потрібен збалансований раціон. Віддавайте перевагу овочам, фруктам, злакам, бобовим, горіхам, кисломолочним продуктам, нежирним сортам м’яса та риби.

Фізична активність. Більше рухайтеся, гуляйте на свіжому повітрі, займайтеся спортом.

Уникайте стресів та вчіться справлятися з ними.

Скажіть «ні» шкідливим звичкам. Відмовтеся від тютюнопаління та алкоголю.

Контролюйте свій артеріальний тиск та рівень цукру в крові. Оптимальним рівнем артеріального тиску для більшості людей вважаються показники, які не перевищують 140/90. Оптимальний рівень цукру капілярної крові (при заборі крові з пальця) – від 3,3 до 5,5 ммоль/л.

Регулярно відвідуйте свого сімейного лікаря, з яким підписали декларацію. Навіть за відсутності скарг зверніться,  щоб пройти обстеження. Профілактичні медичні огляди з періодичним вимірюванням рівня артеріального тиску, визначенням  вмісту холестерину та глюкози в крові допоможуть вчасно виявити захворювання та запобігти можливим ускладненням – гострого інфаркту міокарда, гострій та хронічній серцевій недостатності.

Також для профілактики серцево-судинних захворювань бажано  м’якше ставитися до емоційних дискусій та достатньо відпочивати. На сон потрібно відводити не менш ніж 8 годин.

«Не ставтесь легковажно до свого здоров’я. Доки ми здорові, то не думаємо, як зберегти своє серце в хорошому стані. Хоча, якщо замислитись, то це не так вже і важко», – закликають фахівці.

Наші кореспонденти дізналися у медичних працівників 9-ї міської лікарні, як розпізнати серцеву недугу та які препарати обов’язково повинні бути у домашній аптечці кожного кам’янчанина. Дивіться в сюжеті:

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram