Кам’янчанам нагадали про небезпеку холери
Щороку в світі реєструється 3-5 мільйонів випадків холери, з яких 100-120 тисяч закінчуються летально. Про це нагадали в Міському медичному центрі здоров’я та медицини спорту Кам’янського.
На Дніпропетровщині протягом ряду років епідемічна ситуація з холери благополучна, однак через війну в Україні є ризик спалаху цієї хвороби. Наприклад, у Маріуполі й раніше виявляли в морі збудники холери, а нині через порушення інфраструктури, відсутність належного водопостачання або доступу до якісної та безпечної води, їжі, недотримання особистої гігієни значно зростає ризик виникнення такого захворювання.
Холера – це гостра кишкова інфекція, що відрізняється високою заразністю і може привести до смерті від зневоднення, якщо її не лікувати. Віднесена до особливо небезпечних інфекцій.
Збудник хвороби – холерний вібріон. Стійкий у навколишньому середовищі, особливо у воді, де живе декілька тижнів.
Джерелом інфекції є інфікована або хвора людина, яка із випорожненнями виділяє у довкілля величезну кількість холерних вібріонів. Хвороба поширюється, коли вони від інфікованої людини потрапляють на засоби повсякденного вжитку, у питну воду чи воду, яку використовують для приготування їжі. Також можна інфікуватись при вживанні риби, виловленої із водойм, заражених холерним вібріоном.
Під час військових подій загроза холери значно зростає. Невизначеність, вимушена зміна постійного місця проживання та скрутні умови суттєво змінили звичний ритм життя більшості українців. Проте не варто забувати про своє здоров’я, а дотримуватися заходів профілактики дуже важливо.
Як запобігти захворюванню на холеру:
– обов’язково перед вживанням їжі мийте руки з милом;
– не заковтуйте воду при купанні у будь-яких водоймах;
– ретельно мийте під проточною водою овочі та фрукти;
– вживайте для пиття тільки кип’ячену або мінеральну воду;
– добре прожарюйте або проварюйте продукти – особливо м’ясо, птицю, яйця і морські продукти;
– зберігайте продукти при безпечній температурі: не залишайте приготовлену їжу при кімнатній температурі більш ніж на 2 години, не зберігайте їжу довго навіть у холодильнику, не розморожуйте продукти при кімнатній температурі;
– не вживайте в їжу слабосолену рибу;
– збираючись за кордон, поцікавтесь ситуацією із захворюваності холерою в країні, куди маєте намір поїхати.
Під час поїздки та після повернення необхідно спостерігати за своїм здоров’ям. У випадку появи клінічних ознак кишкової інфекції (блювота, діарея) у вас чи у ваших родичів необхідно негайно звернутись до лікаря. Краще викликати швидку медичну допомогу – це дозволить уникнути збільшення кола контактних осіб.
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram