• UA
 • RU
 • Кам’янчанам нагадали про підступність ротавірусної інфекції

  08 Липня, 2024 |

  У 2023 році в Україні було зареєстровано 3 тисячі випадків ротавірусної інфекції. За 5 місяців цього року на Дніпропетровщині зареєстровано вже 133 лабораторно підтверджених випадків ротавірусного ентериту, проти 221 випадку за минулий рік, зазначають у Кам’янському районному відділі Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

  Перебування у місцях скупчення людей, перебої електропостачання, іноді обмежений доступ до чистої води є причинами появи «кишкових» захворювань. Майже всі вони легко передаються від людини до людини, а отже, є особливо небезпечними під час війни.

  Ротавірусна інфекція («кишковий грип» або «шлунковий грип») – гостре вірусне захворювання, яке характеризується проносами, блюванням, слабкістю, підвищенням температури тіла.

  Найчастіше ротавірусною інфекцією хворіють діти віком від 6 місяців до 4–5 років. У здорових дорослих ротавірусна інфекція може мати лише легкі прояви та симптоми або не мати їх взагалі. Проте для немовлят і дітей раннього віку це захворювання є небезпечним через ризик швидкого зневоднення організму, що відбувається внаслідок частих блювоти та проносу.

  Ротавірус дуже заразний, захворювання  належить до так званих «хвороб брудних рук». Джерелом ротавірусів є людина. Інфікування відбувається фекально-оральним шляхом як безпосередньо, так і під час контакту з поверхнями і предметами, що могли бути забруднені: іграшками, підлогою, меблями, одягом тощо, а також під час їжі. Інкубаційний період триває 1–3 дні.

  Симптоми захворювання: різке підвищення температури тіла, нудота, біль і бурчання в животі, блювання, сильний пронос, водянисто-пінисті випорожнення яскраво-жовтого кольору. Діарея може тривати від 5 до 7 днів. Захворювання може проявлятися як ГРВІ: нежить, почервоніння в горлі, біль при ковтанні, попри те, що це виключно кишкова інфекція й не має жодного стосунку до вірусів респіраторної групи.

  Ротавірусна інфекція належить до керованих інфекцій, яким можна запобігти шляхом вакцинації.  Згідно наказу МОЗ України від 11.08.2014 року № 551 «Про удосконалення проведення профілактичних щеплень в Україні» щеплення проти ротавірусної інфекції відносяться до рекомендованих щеплень та призначається сімейним лікарем (педіатром).

  Загальні заходи профілактики: дотримуватись правил особистої гігієни; забруднені поверхні в побуті мити водою з застосуванням миючих засобів; вживати якісні харчові продукти; для пиття вживати воду гарантованої  якості; при прояві симптомів захворювання – обов’язково звертатись по медичну допомогою та не займатись самолікуванням.

  При появі перших ознак захворювання, особливо у маленьких дітей, слід негайно звернутися до лікаря!

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

  Це може вас зацікавити

  12 липня, який сьогодні день, яке церковне свято, чого не можна робити

  12 липня в Україні День шоколаду. Віряни вшановують пам’ять преподобного Михаїла Малеїна. Іменини святкують Вероніка...

  Українці ще рік зможуть користуватися роумінгом на території країн ЄС

  Українці, які перебувають у країнах ЄС, зможуть і надалі спілкуватися з близькими за доступними тарифами...

  У Дніпропетровській області народилася перша трійня за цей рік

  30-річна Валерія, уродженка Марганця, народила двох дівчаток та хлопчика. При народженні кожен із немовлят важили...

  Підірвав дружину і 5-річну доньку гранатою: на Дніпропетровщині поліція розшукує утікача

  Надзвичайна подія сталася у ніч на 8 липня в селі Преображенка. Військовослужбовець Роман Біловус самовільно залишив...

  Якої погоди очікувати у Кам’янському 9 липня

  На кам’янчан чекає спекотний та сонячний вівторок. Ранок у Кам’янському буде безхмарним, та майже весь...