Кам’янчанам нагадали про підступність ротавірусної інфекції

У 2023 році в Україні було зареєстровано 3 тисячі випадків ротавірусної інфекції. За 5 місяців цього року на Дніпропетровщині зареєстровано вже 133 лабораторно підтверджених випадків ротавірусного ентериту, проти 221 випадку за минулий рік, зазначають у Кам’янському районному відділі Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

Перебування у місцях скупчення людей, перебої електропостачання, іноді обмежений доступ до чистої води є причинами появи "кишкових" захворювань. Майже всі вони легко передаються від людини до людини, а отже, є особливо небезпечними під час війни.

Ротавірусна інфекція ("кишковий грип" або "шлунковий грип") – гостре вірусне захворювання, яке характеризується проносами, блюванням, слабкістю, підвищенням температури тіла.

Найчастіше ротавірусною інфекцією хворіють діти віком від 6 місяців до 4–5 років. У здорових дорослих ротавірусна інфекція може мати лише легкі прояви та симптоми або не мати їх взагалі. Проте для немовлят і дітей раннього віку це захворювання є небезпечним через ризик швидкого зневоднення організму, що відбувається внаслідок частих блювоти та проносу.

Ротавірус дуже заразний, захворювання  належить до так званих "хвороб брудних рук". Джерелом ротавірусів є людина. Інфікування відбувається фекально-оральним шляхом як безпосередньо, так і під час контакту з поверхнями і предметами, що могли бути забруднені: іграшками, підлогою, меблями, одягом тощо, а також під час їжі. Інкубаційний період триває 1–3 дні.

Симптоми захворювання: різке підвищення температури тіла, нудота, біль і бурчання в животі, блювання, сильний пронос, водянисто-пінисті випорожнення яскраво-жовтого кольору. Діарея може тривати від 5 до 7 днів. Захворювання може проявлятися як ГРВІ: нежить, почервоніння в горлі, біль при ковтанні, попри те, що це виключно кишкова інфекція й не має жодного стосунку до вірусів респіраторної групи.

Ротавірусна інфекція належить до керованих інфекцій, яким можна запобігти шляхом вакцинації.  Згідно наказу МОЗ України від 11.08.2014 року № 551 "Про удосконалення проведення профілактичних щеплень в Україні" щеплення проти ротавірусної інфекції відносяться до рекомендованих щеплень та призначається сімейним лікарем (педіатром).

Загальні заходи профілактики: дотримуватись правил особистої гігієни; забруднені поверхні в побуті мити водою з застосуванням миючих засобів; вживати якісні харчові продукти; для пиття вживати воду гарантованої  якості; при прояві симптомів захворювання – обов’язково звертатись по медичну допомогою та не займатись самолікуванням.

При появі перших ознак захворювання, особливо у маленьких дітей, слід негайно звернутися до лікаря!

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

Це може вас зацікавити