• UA
 • RU
 • Кам’янські ліцеїсти долучилися до мовного марафону

  18 Листопада, 2022

  У Кам’янському триває марафон у рамках міського проєкту «100 причин, чому я спілкуюся українською», приуроченого до Дня української писемності та мови. Цього тижня естафету прийняв Технічний ліцей імені Анатолія Лигуна.

  Пізнавали нове, відстоювали свої міркування, ділилися досвідом, мислили та багато усміхалися, при чому все з любов’ю до рідної мови. Усе це учні десятих класів реалізували завдяки «Дискусійному клубу».

  Такий формат обрали недаремно. На думку педагога-організатора заходу Маргарити Ненашевої, учні мали змогу більш різносторонньо подивитися на питання.

  «Ми сфокусували увагу на тому, що мова – це захист наших національних інтересів. Мовний простір впливає не тільки на те, якою мовою людина читає, але й про що вона читає», – наголосила Маргарита Ненашева.

  Тема медіапростору нікого не залишила байдужим, бо майже всі молоді люди мають профілі в Instagram та TikTok, є активними користувачами YouTube або ж щодня шукають інформацію у Вікіпедії.

  І головне завдання зараз – стати активними користувачами саме українського контенту. Тим більше, результати проведеного в ліцеї анкетування показали: всі, хто вчить і вчиться, – виступають за українську.

  Десятикласниця Вікторія Коханевич переконана: українська мова – це ідентифікація українців, яка набуває особливого значення в нинішній час.

  Така позиція дівчини не розходиться із діями. Ліцеїстка активна не тільки в житті закладу, але й у науці. Зокрема, в січні у рамках Малої академії наук вона захищатиме роботу, пов’язану з традиціями та звичаями святкування весілля у різних регіонах України.

  Присутній на заході актор із Харкова Ілля Сазонов запевнив, що він зі своєю дівчиною, режисеркою Юлією Бондарчук, яка, до речі, є випускницею ліцею, не так давно повністю перейшов на українську мову.

  Після стількох років життя в російськомовному оточенні зізнається: такий крок дуже впливає на духовний світ, тож своїм прикладом радить скористатися й іншим молодим людям.

  Кураторка міського проєкту «100 причин, чому я спілкуюся українською», консультантка міського Центру професійного розвитку педагогічних працівників Тетяна Тринадцятко теж задоволена форматом «Дискусійного клубу».

  «Учні та педагоги ліцею обрали формат дискусії між старшокласниками. Міркування, думки вголос, аналіз мовних аспектів у суспільстві дає змогу відповісти на запитання «чому я розмовляю або ще не розмовляю українською», – каже Тетяна Тринадцятко.

  Після завершення «Дискусійного клубу» кожен, звісно, піде своїм шляхом. Але сподіваємося: ще більше молодих людей усвідомили значущість української мови, тож скоро під час анкетування замість 67% (такі результати показало анонімне опитування ліцеїстів) українською мовою щодня користуватимуться всі 100.

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

  Це може вас зацікавити

  Час помідорів! Легкий рецепт салату з тофу та томатів

  Ідеальне поєднання незвичних інгредієнтів додасть звичному смаку томатів нових відчуттів. Готується неймовірно швидко, без складних...

  Органи cамоорганізації населення Кам’янського допомагають українським захисникам

  Майже з перших днів повномасштабного вторгнення органи самоорганізації населення міста долучаються до допомоги ЗСУ. Про...

  Два роки перерви: у Києві пройшов Марш рівності

  Сьогодні, 16 червня, у Києві вперше за двохрічну перерву пройшов Марш рівності. На ньому зібралися...

  У застосунку Резерв+ з’явився QR-код: яка його функція

  Відсьогодні, 18 червня, у застосунку Резерв+ став доступним електронний військово-обліковий документ, який має таку ж...

  18 червня, який сьогодні день, яке церковне свято, чого не можна робити

  18 червня в Україні День дільничного офіцера поліції. Віряни вшановують пам’ять мученика Леонтія. Іменини святкують...