Карантинні перевірки в Кам’янському проходять у межах закону
У поліції Кам’янського розповіли про законне підґрунтя перевірки сертифікатів про вакцинацію у мешканців та працівників громадських закладів.
Проводячи такі перевірки, поліція керується постановою Кабміну № 1236. У ній, зокрема у пункті 18 в останній редакції, йдеться, що з метою контролю за дотриманням обмежувальних протиепідемічних заходів працівники поліції можуть вибірково перевіряти на вулицях і у громадських місцях як посвідчення особи, так і сертифікати про щеплення чи тести, враховуючи вимоги "червоної" зони.
Відповідно до статті 117 Конституції України про Кабінет Міністрів, уряд у межах своєї компетенції видає постанови і розпорядження, обов’язкові до виконання. При цьому в своїй діяльності цей орган влади керується і Конституцією, і законами. Таким чином, постанови Кабміну – обов’язкові для виконання усіма громадянами.
"Згідно з постановою 1236, поліцейський уповноважений проводити вибіркові перевірки документів, які підтверджують COVID-безпечність громадян", – каже Сергій Єгоян, заступник начальника Кам’янського районного управління поліції з превентивної діяльності.
Тобто якщо у громадському місці вас просять показати ковід-сертифікат, це не порушує ваших конституційних прав, так само як і права на медичну таємницю. У статтях 39.1 та 40 "Основ законодавства України про охорону здоров’я" зазначено, що пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров’я, факт звернення по медичну допомогу, діагноз, результати медичних обстежень і методи лікування.
"Важливо, що документи про вакцинацію не відображають стан здоров’я людини – йдеться лише про факт отримання щеплення. Тому при зчитуванні жодної інформації про стан здоров’я громадян поліцейські не отримують", – наголосив Сергій Єгоян.
Заступник начальника управління наголошує: перевіряючи ковід-документацію, правоохоронці виконують вимоги законів України "Про захист населення від інфекційних хвороб", "Про національну поліцію", а також вже згаданої постанови 1236.
"Передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. А відповідно до статті 23 Закону України "Про національну поліцію", працівники поліції попереджають, виявляють і припиняють кримінальні та адміністративні правопорушення", – каже правоохоронець.
Усі карантинні обмеження "червоної" зони чітко визначені МОЗ. За недотримання якогось із них (наприклад, невдягнену маску чи візит до магазину без сертифіката) можна дістати штраф. І таких фактів у місті вже сотні, зазначає Сергій Єгоян.
Із 18 жовтня поліцейські склали 937 протоколів за порушення карантинних обмежень по Кам’янському району, з них 489 по місту Кам’янське. Також слідчі відкрили 12 кримінальних проваджень за підробку COVID-документації по Кам’янському району, з них по місту – 7.
Чому так суворо? Згідно із Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", під час карантину можуть затверджуватись необхідні профілактичні, протиепідемічні та інші заходи, встановлюватись тимчасові обмеження прав фізичних і юридичних осіб та додаткові обов’язки. Також на період карантину можуть змінюватися режими роботи підприємств, установ, організацій і вноситися необхідні зміни щодо умов їх діяльності. В Україні рішенням Уряду карантин продовжено до 31 грудня поточного року.
Читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram