Карикатура – наша зброя!

14 Листопада, 2023

У Музеї історії міста Кам’янське відкрилася міжнародна виставка «Карикатура – наша зброя».  На ній  представлено 100 робіт від 19 художників із 8 країн світу. Ініціатором виставки виступив відомий художник-карикатурист Віктор Родіонов.

Українці завжди славилися влучним почуттям гумору, а сьогодні він став потужною зброєю проти нашого ворога – так кажуть організатори про ключову ідею нової виставки.

«Роботи вражають. Тому що це ізо-анекдот, який створений художниками і кожна робота – це історія, історія про нашу перемогу», зазначила Наталія Буланова, директорка Музею історії міста Кам’янське, кандидатка історичних наук.

«Всі знають, що українці та їхній менталітет, крім щедрості, доброти, сміливості та волелюбства, відрізняється іронією. І тому карикатура для нашого народу – це природньо. На мій погляд, така виставка на сьогодні надзвичайно актуальна, оскільки саме сміх завжди допомагав українцям виживати», додала Валентина Слобода, арт-директорка Дніпровського Будинку мистецтв, мистецтвознавиця.

Серед учасників, художники-карикатуристи міжнародного рівня. Є на виставці й роботи кам’янчанина Геннадія Назарова, а також художника Євгена Шалі з Дніпра.

«Сміх – це дуже сильна зброя. Через такі роботи, ми показуємо ворогу, що сміємося над ним, а значить – не боїмося і, як слідство, обов’язково переможемо», прокоментував Євген Шаля, художник-карикатурист м. Дніпро.

Організатори запрошують надихнутися мистецтвом карикатури, адже кожна робота висміює гострі проблеми, зрозумілі сьогодні без зайвих слів, але такі варті рефлексій.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram