• UA
  • RU
  • Кімнатні друзі чи загроза життю? Які рослини не можна тримати вдома!

    16 Січня, 2024

    Багато кого з цих неймовірно гарних квітучих рослин ви могли бачити у себе вдома. Але природа може бути трішки “підступною”, і ваші зелені улюбленці виявляються небезпечними. Ділимось ТОП-5 отруйних кімнатних рослин!

    №1 Антуріум

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Сік антуріума містить кристали оксалату кальцію, які стимулюють вироблення гістаміну при попаданні на шкіру. Тому як наслідок ви отримаєте висипання та печіння на місці ураження. Найбільша концентрація такої речовини у стеблі та листі рослини.

    Антуріум – кімнатна квітка, хоч і отруйна, але при цьому дуже корисна. Рослина поглинає пари аміаку та ксилолу – одних з найефективніших розчинників.

    №2 Дифенбахія

    У дифенбахії також наявний оксалат кальцію в соку листя і стебла. При попаданні на шкіру або слизову оболонку викликає набряк, почервоніння і свербіж. Цікавий момент: алергічна реакція може з’явитись як і через деякий час, так і після цілої доби.

    Тоді, чи варто тримати таку отруйну рослину вдома? Однозначно так. Адже при дотриманні всіх правил безпеки шкоди здоров’ю немає. Крім того, дифенбахія гарно очищує повітря вдома. Вона не тільки активно виділяє кисень, але й поглинає формальдегідні пари, що виділяються, наприклад, з оздоблювальних матеріалів, меблів, натяжних стель. Також дифенбахія виробляє фермент, який очищає повітря від хвороботворних мікробів і вірусів.

    №3 Олеандр

    Одна з небагатьох рослин, в якої всі частини є отруйними. Серед списку токсичних сполук в олеандрі є неріїн, олеандрин, кардіотонічні глікозиди. Найвищий їх рівень виявляється в коренях та насінні. Отруйним олеандр залишається і у висушеному вигляді, і у вигляді диму- наприклад при спалюванні його деревини. Відомо, що тепло від горіння не деактивує глікозиди.

    Симптоми ж отруєння з’являються вже через декілька годин – це може бути нудота, судоми, діарея, слабкість і запаморочення. Отруїтись листям можуть практично всі, від людини і домашніх тварин до свійських і диких тварин. Якщо конкретизувати, то смертельна доза становить 30–50 мг/кг маси тіла або 10–20 листків. На практиці були випадки для дорослих, коли 20 листків олеандру (з невідомою концентрацією олеандрину) виявлялися не смертельними, але також були летальні випадки дитини, яка споживала лише один лист. Завдяки високій концентрації токсичних речовин,  препарати з олеандру використовують як отруту для щурів та природній інсектецид– для боротьби з личинками шкодочинних комах, кліщів і комарів.

    №4 Пуансетія

    При надрізі у рослини виділяється білуватий сік, який як потрапляє на шкіру людини– то викликає запалення у вигляді опіку з пухирями. Варто сказати, що запалення загрожує у більшості особам з алергією на латекс. Сік, попадаючи всередину організму, викликає спазми шлунку, блювоту та пронос.

    Але не варто боятись пуансетії, адже багаторічні дослідження довели, що вона не є високотоксичною і викликає алергію доволі рідко. Також не є смертельною і для домашніх улюбленців– поїдання листя спричиняє надмірне виділення слини та блювоту, у рідких випадках діарею.

    №5 Азалія

    На відміну від не смертельної пуансетії, азалія є дуже небезпечною квіткою. Сік азалії містить андромедотоксин– нейротоксин, який порушує роботи серцево–судинної та нервової системи. Зазвичай, до коми та смерті не доходить, але їх як наслідків не можна виключати. Звичайні симптоми проявляється до трьох годин після отруєння– це печія, нудота, діарея, свербіж та висип.

    Неприємні наслідки можна очікувати і від аромату квітки. Запах дуже сильний та стійкий, тому через нього може боліти голова, з’являтися нудота, дертя в горлі та нежить.

    Найкращим місцем для азалії буде приміщення, де ви не проводите багато часу і де гарно провітрюється.

    Щоб попередити отруєння улюбленою рослиною, варто дослухатись до наступних рекомендацій:

    • Будь–які маніпуляції з рослиною виконуйте в рукавичках.
    • Тримайте рослини повище від дітей та тварин.
    • Деякі квітучі варто тримати у приміщеннях з гарною вентиляцією.
    • Заздалегідь дізнайтесь більше про рослину до її покупки.
    • Вчить дітей ніколи не брати до рота рослини.

    Що робити при отруєнні?

    Якщо ви бачите подразнення на шкірі, варто промити уражену ділянку великою кількістю води та звернутись до лікаря. Якщо дитина/тварина з’їла рослину, звертайтесь за медичною допомогою– додатково вкажіть коли приблизно жертва з’їла рослину і конкретно яку частину.

    Бережіть себе!

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити

    До Всесвітнього дня ветеринара. Як російський ворог позбавляє спокійного життя – історія лікаря-ветеринара Романа Насретдінова

      Сьогодні  лікар-ветеринар Роман Насретдінов живе у Кам’янському, тут успішно функціонує його ветеринарна клініка «Фауна»...

    Декоративно-прикладне мистецтво з теплом душі: у музеї історії міста Кам’янське відкрилася виставка «Світ Божий як Великдень»

    У Музеї історії міста Кам’янське відбулося відкриття Всеукраїнської Великодньої виставки «Світ Божий як Великдень». Свої...

    Задовго до «подарунку» Хрущова: 106 років назад над Чорноморським флотом замайорів український прапор

    Сьогодні минає 106 років з часу звільнення Криму від російських більшовиків, чия окупація у січні...

    Більше жінок на розмінування: уряди Канади та України обговорювали питання гендерної рівності

    29 квітня пройшла зустріч урядів Канади та України, у якому взяли участь представники Мінекономіки, Мінсоцполітики,...

    Дрони, що рятують життя: чергова допомога фронту від Кам’янського

    Для наших захисників з військової частини А4941 передали сьогодні три квадрокоптери DJ Mavic 3. До...