• UA
  • RU
  • Кліщі з Африки дісталися Східної Європи: вони викликають надзвичайно небезпечне захворювання

    10 Травня, 2024

    У Польщі з’явилися мігруючі кліщі. Небезпечний вид комах, що викликає кримсько-конголезьку лихоманку, був помічений у Нижній Сілезії.

    До Польщі прибули мігруючі кліщі (hyalomma marginatum), які до цього часу зустрічалися переважно в Африці. Дослідники з Вроцлавського університету природничих наук підтвердили присутність павукоподібних у Нижній Сілезії.

    Комахи переносять віруси, що викликають серйозні захворювання, серед яких особливо небезпечною є кримсько-конголезька геморагічна лихоманка (КГЛ). ВООЗ описує її як одну з 10 найнебезпечніших хвороб у світі. До 50 відсотків інфікованих помирають. У Туреччині вона є причиною смерті десятків тисяч людей щороку.

    Будьте обережніші на пікніках: чим страшний кліщовий енцефаліт і як від нього вберегтися

    Ця хвороба проявляється почервонінням обличчя, набряком кон’юнктиви і слизової оболонки горла та петехіями на піднебінні. Хворі також можуть відчувати головний біль і біль у суглобах, високу температуру тіла, біль у животі та блювоту.

    Наступною стадією хвороби, що триває від двох днів до чотирьох тижнів, є інтенсивні носові кровотечі та неконтрольовані кровотечі в місцях уколів.

    Оскільки вакцини проти геморагічної лихоманки Крим-Конго на сьогоднішній день не розроблено, необхідно дотримуватися особливої обережності, щоб уникнути контакту з блукаючими кліщами.

    Як виглядають мандрівні кліщі?

    Бродячі кліщі трохи більші за своїх звичайних побратимів. Вони мають розмір близько 8 мм і їх можна впізнати за характерними смугастими ногами. Найчастіше вони паразитують на конях.

    Іксодовий кліщ з роду Hyalomma — Hyalomma marginatum, що є переносником Крим-Конго геморагічної гарячки у Північній Африці / Фото: Adam Cuerden

    Павукоподібних спостерігали на Корсиці протягом декількох десятиліть, але в 2020 році їх також помітили на півдні континентальної Франції. Сьогодні ми вже знаємо, що вони також знаходяться в Польщі.

    Як ми можемо захистити себе?

    Хороша новина полягає в тому, що для уникнення контакту з мігруючими кліщами слід використовувати стандартні заходи захисту від павукоподібних. Допоможуть креми та спреї від укусів, а також одяг для захисту рук і ніг під час прогулянок на природі. Повертаючись додому, обов’язково ретельно оглядайте себе.

    Варто пам’ятати, що мігруючі кліщі переміщуються на інші території, паразитуючи на диких птахах. Уникнення контакту з ними допоможе знизити ризик зустрічі з «небажаним гостем» з Африки.

    Раніше ми писали:

    Будьте обережні! У Дніпропетровській області третина кліщів є переносниками хвороби Лайма

    Обробляємо ділянку від кліщів: на що звернути увагу

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити

    Кам’янське попрощається з полеглим захисником Костянтином Рогачовим

    05 травня поблизу населеного пункту Тоненьке на Донеччині, в бою за вільну і незалежну Україну,...

    «Будиночок для друзів»: у Кам’янському пройде тренінг за участю ВПО

    Громадська організація «Правопростір» в межах програми «Єднання заради дії», що втілюється IREX за підтримки Державного...

    Метінвест спрямує на соціально-економічний розвиток Кам’янського 50 млн грн

    Група Метінвест підписала Меморандум про співпрацю у сфері соціально-економічного розвитку з Кам’янською міською радою. Компанія...

    Уявіть світ без Інтернету: як народження глобальної мережі змінило нас

    Інтернет, як ми його знаємо сьогодні, є невід’ємною частиною сучасного життя. Його вплив на суспільство...

    У «Дії» з’явиться новий цифровий документ – посвідчення ветерана

    Уже скоро в «Дії» з’явиться новий цифровий документ – посвідчення ветерана, повідомляють розробники. Наразі ж...