Кам’янський місцевий центр з надання БВПД на своїй сторінці інформує містян про специфіку роботу у воєнні часи.
Що важливо знати?
По-перше, у разі, коли працівники не можуть дістатися робочого місця, а робота дозволяє виконувати обов’язки дистанційно, роботодавець може перевести їх у такий режим.
По-друге, якщо дистанційна робота неможлива, буде доцільним оформити щорічну або ж соціальну відпустку. Також працівник має право піти в неоплачувану відпустку на необмежений період.
У цьому випадку потрібно врахувати, що:
- відпустка за власний рахунок надається з ініціативи працівника за згодою сторін; примусове відправлення роботодавцем є порушенням трудового законодавства.
- оскільки ще до 31 березня 2022 року діє карантин з приводу коронавірусу, то працівник має написати заяву з проханням надати йому відпустку без збереження заробітної плати на час карантину, а роботодавець – видати на його підставі наказ.
Щодо варіанту, якщо дистанційна робота неможлива, а на відпустку працівник не згоден, можна оформити простій.
- Час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові окладу.
- Якщо під час простою виникла ситуація не з вини робітника, небезпечна для його здоров’я робітника чи оточуючих, або природнього середовища, тоді зберігається середній заробіток.
Ще одне нагальне питання – мобілізація працівників
- При мобілізації людини, за нею зберігається місце роботи, посада та середній заробіток. Наказ про це видає роботодавець після отримання відповідних підтверджуючих документів.
- Аналогічні гарантії отримують і ті працівники, яких в умовах воєнного стану залучено до суспільно корисних робіт. Порядок участі людей у суспільних роботах визначається Кабінетом Міністрів України, з урахуванням Закону України "Про правовий режим воєнного стану".
Коли ж трапилось таке, що зв’язок з працівником було утрачено, роботодавцю рекомендують зазначати у табелі відсутність з нез’ясованих причин. У разі, якщо причини були поважні, позначку в табелі можна скорегувати як "інші причини неявки".
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram