Криворізький рибалка підхопив лептоспіроз під час риболовлі, чоловік помер

05 Серпня, 2024 |

Уродженець Кривого Рогу помер від небезпечної хвороби – лептоспірозу. Трагедія сталася наприкінці липня, повідомляють у Криворізькому районному відділі ОЦПКХ.

Зазначається, що зараження відбулося при ловлі риби на Іскрівському водосховищі в Кіровоградській області. Чоловік захоплювався риболовлею та дуже багато часу проводив біля водойми. Скоріш за збудник лептоспірозу попав у відкриту ранку або подряпину на тілі загиблого. Захворілий почав погано себе почувати, але не одразу звернувся до лікарів, а коли все ж таки потрапив до лікарні, то стало занадто пізно, чоловік помер.

Найбільший ризик підхопити небезпечну інфекцію саме влітку та на початку осені, коли люди проводять більше часу біля водойм, ловлять рибу, косять траву, прибирають у підвалах. Річ у тім, що в навколишнє середовище бактерії потрапляють із сечею хворих тварин або носіїв інфекції, а далі бактерія може легко потрапити до людини, якщо у неї на шкірі є тріщини, порізи чи рани або через слизові оболонки рота, носа, очей.

Небезпечна хвороба

Лептоспіроз – небезпечне інфекційне захворювання, спричинене бактерією Leptospira. Без лікування лептоспіроз може призвести до ураження нирок, ураження печінки, менінгіту (запалення мембрани навколо головного і спинного мозку) чи навіть смерті.

Бактерія, що спричиняє лептоспіроз у людей, потрапляє у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше – гризунів.

Захворіти на лептоспіроз можна під час купання у заражених водоймах, при контакті із інфікованими тваринами. У тіло людини бактерія лептоспірозу потрапляє через тріщини, порізи чи рани на шкірі чи слизові оболонки (очі, ніс, рот).

Сірий пацюк — найнебезпечніше джерело лептоспірозу / Фото: з мережі

В Україні захворюваність на лептоспіроз сезонна і зростає навесні і влітку, коли люди більше часу проводять біля водойм. Людина може захворіти у період від двох днів до чотирьох тижнів після зараження. Симптоми варіюються від легких (головний біль, гарячка, біль у м’язах, почервоніння очей, діарея, висипання) до серйозних (ураження нирок, ураження печінки, менінгіт) і навіть смерті.

Лептоспіроз часто складно діагностувати, адже симптоми схожі на прояви інших захворювань – наприклад, можуть нагадувати грип, який більш характерний восени і взимку. До того ж, часом захворювання може протікати безсимптомно.

Лептоспіроз лікують антибіотиками. Якщо у вас є симптоми захворювання, і ви нещодавно контактували із потенційно зараженою водою – зверніться до лікаря. При підозрі на лептоспіроз лікування необхідно розпочати якнайшвидше.

Ризики захворіти на лептоспіроз суттєво зменшуються, якщо ви уникаєте перебування у потенційно зараженій воді і контактів із інфікованими тваринами.

Бережіть себе та близьких!

 

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

Це може вас зацікавити

Театралізована екскурсія "Верхньою колонією": подорож у минуле Кам’янського

Вечором, 11 вересня, на Соборній площі можна побачити панянок під парасольками, продавців гарячої випічки та...

Мобільний клас безпеки продовжує мандрувати Кам’янським районом

У Кам’янському районі за допомогою мобільного класу безпеки навчають дітей безпечної поведінки. Хлопці та дівчата...

Через негоду в Європі "Укрзалізниця" обмежує та скасовує міжнародні поїзди

У країнах Центральної Європи продовжує вирувати негода. У зв’язку зі стихією "Укрзалізниця" обмежує та скасовує...

Міський голова Андрій Білоусов привітав кам’янчан з Днем міста.

Сьогодні наше рідне місто відзначає 274-й день народження. "У той час, коли наші захисники і...

Цікаве Дніпро: вулиця Первозванівська та міні-скульптура Пилосос "Ракета"

Прогулянка історичною частиною Дніпра — це захоплива подорож крізь час, яка дозволяє глибше зрозуміти культуру...