Ленд-ліз для України – Що означає прийнятий конгресом США законопроєкт?

29 Квітня, 2022

28 квітня 2022 року Палата представників та сенат Сполучених Штатів Америки проголосували за “Закон про ленд-ліз про оборону демократії України від 2022 року”. Про це повідомили в прес-службі Білого Дому.

 

Ініціативу підтримала абсолютна більшість – 417 конгресменів (з яких 221 парламентарій є представником Демократичної партії та 196 – Республіканської). Проти висловилися лише 10 членів Палати представників від республіканців.

Програма ленд-лізу була створена під час Другої світової війни для допомоги антигітлерівській коаліції та вважається її переломним моментом, оскільки дозволила США швидко поповнювати запаси союзників без зайвої бюрократичної тяганини. Вимальовуються цікаві історичні паралелі – сьогодні такий законопроєкт повинен допомогти перемогти у війні проти сучасного кровавого диктатора Путіна.

Умови ленд-лізу для України схожі на ті, що були за часів президентства Рузвельта 80 років тому. Тобто після війни треба буде повернути де-факто даровану під час війни техніку, або повернути гроші виключно за вцілілу техніку. Прийняття цього історично вагомого документа дозволить прискорити воєнну, економічну та гуманітарну допомогу для України в рази, про що майже дослівно йдеться в документі проєкту Закону США.

 

“Це рішення заслуговує бути назавжди вписано в хроніки наших стратегічних партнерських відносин і боротьби всього світу за свободу та демократію”, – написав п’ятий президент України та народний депутат Верховної Ради на своїй сторінці в Twitter.

 

Своєю чергою, відомий російський опозиціонер Олександр Невзоров у Telegram відзначив, що це переломний момент у повномасштабній російсько-українській війні та порадив російській армії як найшвидше забиратися з України.

 

Проєкт Закону на момент написання цієї статті залишилося лише підписати президенту Джо Байдену, після чого він одразу ж набере чинності.

 

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

Це може вас зацікавити

На Донеччині загинув кам’янчанин Фабіано Віталій

13 лютого в бою поблизу населеного пункту Терни на Донеччині, захищаючи вільну і незалежну Україну,...

Вбив і викинув тіло у канаву: у Дніпрі затримали вбивцю 11-річної дитини

Після того, як у всіх соціальних мережах ширились оголошення про зниклу дитину, правоохоронці 31 січня...

На які погодні сюрпризи очікувати кам’янчанам у найближчі дні

До 9° тепла вдень, дощ та вітер в пятницю, а у вихідні знов мороз: січень...

Актуальні вакансії від Кам’янської філії обласного центру зайнятості

До уваги шукачів роботи: Кам’янська філія Дніпропетровського обласного центру зайнятості повідомляє про найбільш актуальні на...

Кам’янський район став «рекордсменом» в області за числом перейменувань

Протягом 2023 року в рамках деколонізації в області перейменовано та приведено у відповідність до мовних...