+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

BYN

13.29

PLN

8.742

Субота, 3 Червня 2023 11:06:10
+380971399964 kp-mis@ukr.net

BYN

13.29

PLN

8.742

новини на пульсі:

Медичні довідки у школу: чи потрібні під час дистанційного навчання

18 Вересня, 2022

Одна з умов допуску учня до школи – медичні довідки. Та через війну освітній процес на Дніпропетровщині зазнав змін. Замість очного навчання – здебільшого зустрічі онлайн.

Відтак у батьківських чатах дискутують – чи доцільний профогляд та надання висновку про стан здоров’я дитини школі. Відповідь надали в обласній військовій адміністрації.

Аби отримати медичну довідку першачки мають пройти обстеження у вузькопрофільних спеціалістів. Іншим достатньо візиту до сімейного лікаря. Висновки медиків вносять у єдиний документ.  

«Нерідко батьки сприймають такий документ як допуск або звільнення від фізкультури. Так, лікар проводить проби Руф’є-Діксона, оцінюючи фізичні можливості дитини. Втім, це лише один з аспектів», – пояснила начальник відділу департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОВА Наталія Шмалько. 

Медик оглядає учня, вислуховує скарги. За необхідності направляє до кардіолога, офтальмолога чи іншого спеціаліста. Такі профілактичні огляди – це контроль здоров’я дитини та можливість не пропустити захворювання.

«Це правило не заради довідки. Воно в інтересах дітей. Батьки, незалежно від форми навчання, мають піклуватися про фізичний, емоційний стан чада. Тому такі обстеження обов’язкові до повноліття», – додала Наталія Шмалько.

Ще один важливий документ – карта профілактичних щеплень. Обидві довідки варто передати до навчального закладу.

«Цьогоріч ми не ставили вимог батькам. Та якщо дитина пройшла профілактичний огляд, просимо передати документи до школи. Проігнорували обстеження у лікаря – надолужте! У разі повернення до очного навчання треба бути напоготові», – сказав директор обласного департаменту освіти і науки ОВА Олексій Полторацький.

Цьогоріч дистанційно навчальний рік розпочали 762 школи Дніпропетровщини. Це 90% від їх загальної кількості.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTubeFacebookInstagramTelegram

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин