Міністр освіти і науки розповів про зміни викладання предмету "Захист України"
Освітню програму дисципліни "Захист України" повністю переписали, прибравши радянський підхід. Більш того, викладання за новою програмою Міністерство освіти і науки України планує впровадити вже з 1 вересня.
Про нововведення розповів міністр освіти і науки Оксен Лісовий в інтерв’ю для hromadske.
Завдання дисципліни "Захист України" – дати молодому громадянину усвідомлене розуміння того, для чого захищати державу, чому це вигідно йому особисто, чому держава є важливим інструментом досягнення його особистого успіху та безпеки. І далі – навички того, як саме він може захищати її, – пояснив міністр.
Окрім оновленої програми дисципліни, переглянули і список необхідного обладнання, яким мають бути оснащені класи, розробили нову методику організації освітнього простору та процесу навчання.
Тепер, старшокласники вивчатимуть "Захист України" впродовж 6 модулей, серед них:
- домедична допомога з елементами тактичної медицини;
- топографія;
- тактика;
- інженерія: навички управління БпЛА, радіозв’язку тощо.
Планується створення мережі приблизно з тисячі навчальних центрів для викладання "Захисту України". Вони працюватимуть кущовим методом: один центр на 5-10 шкіл, зокрема, й сільських. У них навчатимуться всі учні старшої школи – дівчата й хлопці. На вивчення "Захисту України" передбачили півтори години на тиждень, які "трансформують в один урок на місяць, але на повний день".
Наше завдання – не мілітаризувати суспільство, а сформувати у нього оборонну свідомість та осмислений підхід до важливості цього захисту. Хочемо надати спокійну психологічну установку громадянину, що війна може стати складником нашого життя, і це не катастрофа чи трагедія, якій не можна протистояти. Навпаки: ми спроможні захищатись і знаходити для себе різні ролі: як у контексті армії, так і в контексті цивільних дій, – додав Лісовий.