![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2022/07/organi.jpg)
Місцеві органи самоврядування отримають більше фінансової самостійності
На державному рівні було вирішено, що місцеві ради матимуть розширені можливості використовувати власні кошти. Відповідні зміни Верховна Рада України ухвалила 9 липня. Законопроєкт №7426 набуде чинності після підписання Президентом України та офіційної публікації Закону, повідомили в Дніпропетровській обласній раді.
В чому основна суть? Тепер можна буде використовувати кошти спеціального бюджету на загальні потреби.
Місцеві бюджети діляться на загальний і спеціальний фонд. Зазвичай кошти спеціального фонду мають цільове спрямування. Але в умовах війни доцільно усі ресурси спрямовувати на найбільш нагальні потреби. Тобто фінансувати ті напрямки, від яких напряму залежить життя громади в кризових умовах. Наприклад, якщо раніше кошти екологічного податку можна було витрачати лише на природоохоронні заходи, то тепер вони можуть бути спрямовані до загального фонду і направлені на оборону.
«Правильно дати громадам змогу передавати кошти зі спеціального до загального фонду і фінансувати нагальні потреби. Використовувати ці кошти громади зможуть у відповідності до чинних законодавчих норм», – прокоментував заступник Міністра розвитку громад та територій Вячеслав Негода.
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram
Це може вас зацікавити
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/452711829_483569127698120_6855332745088671096_n-768x530.jpg)
У Кам’янському районі чоловік двічі обікрав один і той самий будинок
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_2024-07-19_18-15-45-e1721988771315-768x612.jpg)
Якої погоди очікувати у Кам’янському 27 липня
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/5af46dd18dde3f1ec130e-1-e1721800377784-768x375.jpg)
Окупанти знищили останню українську церкву у Криму
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/01-depositphotos-183282738-xl-768x512.jpeg)
80 тисяч за звільнення з військової служби: ДБР викрило незаконну схему двох кам’янчан
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/foto-halka_large-768x499.jpg)