+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

USD

26.29

EUR

30.57

Неділя 24 Жовтня 2021 06:10:04
+380971399964 kp-mis@ukr.net

USD

26.29

EUR

30.57

новини на пульсі:

Міський кіноювілей: 65 років тому в Кам’янському знімали фільм «Висота»

02 Серпня, 2021

65 років тому, влітку 1956-го, Дніпродзержинськ став місцем зйомок відомої радянської кінокартини «Висота», що вийшла на початку наступного року.

 

Фільм запам’ятався глядачам відмінною грою акторів, чудовою операторською роботою та, звісно, гарною музикою: знаменитий «Марш монтажників» став одним із шлягерів тієї доби. «…Окремі недоліки не зменшують загального хорошого враження від цього справді хвилюючого кінотвору про наших героїчних робітників», – такими словами завершувалася тогочасна рецензія В. Бєляєва на фільм у міській газеті «Дзержинець».

 

Локації зйомок були детально досліджені місцевим краєзнавцем Дмитром Кубановим, який дійшов висновку: саме «Висота» стала найвідомішим та найпотужнішим втіленням міста в кіно. Окремі сцени фільму знімалися в обласному центрі (парк Шевченка, вокзал), проте переважна більшість – у Дніпродзержинську, як на вулицях міста, так і на металургійному заводі. У зйомках брали участь і будівельники та монтажники тресту «Дніпростальконструкція», що тоді зводили доменну піч №12 – останню в довгому ряду над Дніпром та одну з небагатьох, які збереглися дотепер.

 

Завдяки творцям фільму ми можемо побачити безліч заводських краєвидів, спорудження нових будинків, вулиць, автомобілі й трамваї індустріального міста п’ятдесятих років. Зокрема, будинок і сад Берестових, де відбувається багато епізодів «Висоти», – це будинок № 13 на сучасній вулиці Подільській у Соцмісті. А герой Миколи Рибникова спускається з балконів будинку № 37 на вулиці Медичній. Зафіксувала кінокамера і довоєнні ще високовольтні лінії, які були розташовані на сучасному проспекті Аношкіна. Низку кадрів із фільму пропонуємо до вашої уваги.

 

 

 

 

 

 

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин