• UA
  • RU
  • МОЗ пропонує зменшувати вміст солі у хлібобулочних виробах

    Кожен українець щодня в середньому споживає від 2,5 г до 4,25 г солі тільки з хлібом, а це – половина і більше добової норми, рекомендованої Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Зменшення вживання солі допомогло б запобігти поширенню захворювань, які щороку спричиняють близько 80% передчасних смертей в Україні.

    Про це йшлося на нараді з представниками Всесвітньої організації охорони здоров’я, Центру громадського здоров’я, Держпродспоживслужби та Всеукраїнської асоціації пекарів, яку провів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

    "Кількість натрію, який ми споживаємо здебільшого у вигляді харчової солі,  впливає на загальний ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Зменшення кількості солі в хлібі – важливий аспект національних стратегій зниження такої захворюваності. Україна вже два роки має певні обмеження, запроваджені в межах реформи шкільного харчування. Для хліба, який їдять у закладах освіти й інших, де перебувають діти, вміст солі не має перевищувати 0,45 г на 100 г готового продукту. Проте важливо, щоби діти й відповідальні за них дорослі мали можливість харчуватися більш здорово не лише в школі, а й вдома, адже це піде на користь усім, і разом з іншими заходами зробить українців здоровішими", – розповів міністр охорони здоров’я.

    МОЗ пропонує зменшувати вміст солі у хлібобулочних виробах

    За даними національного дослідження, українці в середньому споживають близько 12,6 г солі на добу, тоді як ВООЗ рекомендує, щоб добова норма не перевищувала 5 г. Отже, люди щоденно перевищують споживання солі більш ніж у 2,5 раза.

    Така ситуація потребує пошуку способів вирішення. Проте деякі з заходів уже успішно запроваджують у багатьох країнах. МОЗ запропонувало українським виробникам хліба:

    • зменшити кількість солі в хлібі та хлібобулочних виробах до рівня не більше ніж 0,9 г на 100 г. Це можна робити поступово, щоби споживачі звикали до менш солоного смаку (як зробили, наприклад, у Фінляндії). Крім того, це може допомогти виробникам обрати інші підходи для поліпшення ферментації, які сприятимуть покращенню смаку і текстури хліба без додавання великої кількості солі;
    • підвищувати смакові якості випічки в інший спосіб, наприклад, використовувати трави та спеції або навіть ферментовані продукти.

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити