• UA
  • RU
  • Миски для домашніх тварин: обираємо правильні

    10 Липня, 2023

    Якщо у вас вдома живе пухнастик, то напевно ви бажаєте створити для нього комфортні умови: визначити місце, зробити зручну лежаночку, підібрати найкращий корм, придбати якісну амуніцію та мисочки для годування улюбленця.

    Ось саме про останні сьогодні й поговоримо. Власники домашніх тварин зазвичай обирають посуд на власний смак. Виняток становлять хіба що господарі певних порід котів чи собак – там заводчики одразу попереджають, що потрібні певні миски, як наприклад, для спанієля.

    Проте, далеко не всі миски підходять для наших чотирилапих друзів. Які ж обрати, а які купувати не варто – читайте далі.

    Якщо ви щасливий власник кота

    Миски для котів пропонуються із пластику, металеві або керамічні. Кращими вважаються керамічні, адже вони абсолютно безпечні, легко миються і довго служать.

    Металева також прослужить довго, але головним її мінусом є те, що вона доволі гучна, і це лякає деяких тварин. А ось пластикову мисочку доведеться міняти частіше, навіть якщо вона з якісного матеріалу. Такі миски швидко стають непридатними і не вважаються безпечними.

    А останнім часом власники приділяють велику увагу не лише матеріалу, з якого виготовлений посуд, а й куту його нахилу в процесі годування. Все частіше у продажу можна зустріти одинарні або подвійні миски на підставках, нахилені під кутом 15%. Вважається, що такий посуд забезпечує максимальний захист шийного відділу хребта. До того ж він дає найзручнішу позицію тварині під час їжі.

    Мають велике значення і правильно підібрані розміри мисочки. Так, оптимальна глибина для дорослого кота  – 3-4 см. Ширина ж має бути такою, щоб щічки не зачіпали краї бортиків. Для кошенят вибирають із низькими бортиками.

    На замітку власникам собак

    Здебільшого, матеріали будуть ті ж самі. Але треба врахувати набагато більше нюансів. Зараз все розберемо детально. Для собак багато хто вибирає металеві, тому що ці тварини більш активні, отже керамічні зазвичай швидко розбиваються.

    Для дрібних собак вибирають миски об’ємом від 200 до 450 мл, для середніх – від 750 мл до 1,8 л, для великих – від 2,6 л. Об’єм потрібно враховувати та вибирати, виходячи із добової норми їжі. І до речі, щеняті можна одразу брати велику миску аби двічі не витрачати гроші.

    Оптимальними параметрами посуду для собак вважаються:

    • одна порція їжі займає не більше обсягу миски
    • за один раз собака регулярно випиває не більше води
    • під час годування їжа і вода не розлітаються за межі ємності

    Для середніх та великих порід миски варто розташувати на підставці – вважається, що це важливо для здоров’я хребта. При цьому основа миски має бути не вище рівня грудей вихованця. Розміри слід вирахувати індивідуально. Тож універсальною можна вважати підставку, яка регулюється по висоті. Вона зможе «рости» разом з вашим вихованцем.

    А ще при виборі миски потрібно враховувати нюанси породи – плоскі морди, довгі носи чи вуха, будову тіла тощо.

    Цього ви точно не знали

    Обов’язково звертайте увагу, як їсть ваша домашня тваринка. Якщо вихованець витягує з миски їжу на підлогу і тільки після цього починає їсти – це може бути ознакою, що миска занадто вузька і йому некомфортно.

    Справа в тому, що у пухнастиків на морді є дуже чутливі вуса – вібриси. Це жорсткі, пружні, довгі вуса, які розташовані біля носа, пащі та над очима. Для тварин вібриси – додаткові органи чуття.

    Якщо вихованець постійно торкається цими вусами миски з їжею, це призводить до подразнення рецепторів і може розвинутися “синдром втоми вусів”. Тож при виборі миски важливі не лише об’єм, підставка і матеріал, а й ширина посудини.

    Врахуйте це при виборі й ваші домашні улюбленці віддячать за турботу щирим «няв» або «гав».

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити

    1 травня, який сьогодні день, яке церковне свято, чого не можна робити

    1 травня в Україні День прикордонника. У вірян – Велика середа (Страстний тиждень). Іменини святкують...

    Яйця і м’ясо за 1000 гривень: як Кам’янське готується до Великодня

    На носі – Великдень. Вже втретє це велике свято Україна відзначатиме в умовах війни, під...

    До Всесвітнього дня ветеринара. Як російський ворог позбавляє спокійного життя – історія лікаря-ветеринара Романа Насретдінова

      Сьогодні  лікар-ветеринар Роман Насретдінов живе у Кам’янському, тут успішно функціонує його ветеринарна клініка «Фауна»...

    Український степ гине не тільки від снарядів: території «захопили» безкрайні сміттєзвалища

    На сьогоднішній день стихійні сміттєзвалищ є великою проблемою та кількість їх щороку зростає. Саме стихійні...

    Де у Кам’янському військові та ветерани можуть отримати безоплатні стоматологічні послуги

    Міністерство охорони здоровʼя України спільно з Національною службою здоровʼя України запустило пілотний проект «Зубопротезування окремих...