![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2023/07/pexels-gustavo-fring-3985170-1-scaled.jpg)
На Дніпропетровщині стартувала catch-up кампанія з імунізації дітей
Область отримала 26 тисяч доз комбінованої вакцини від кору, краснухи та паротиту.
На Дніпропетровщині щепитимуть від кору дітей, які пропустили вакцинацію за Національним календарем. Загалом в області таких понад 14 тисяч. Вакцина є. 26 тисяч доз регіон отримав від ЮНІСЕФ. Їх використовуватимуть і для планових щеплень. Про це розповіли під час брифінгу в обласній військовій адміністрації.
«Реєструємо спалахи кору кожні 4-5 років. Останній був у 2017-2019 роках. Маємо попередити поширення цього захворювання. Одна із передумов – низький рівень імунізації малечі за останні роки – 69-74%. Нині в області понад 14 тисяч незахищених дітей, які не вакцинувалися взагалі або отримали лише одну дозу. Батькам слід надолужити», – зазначила завідувачка відділу імунопрофілактики Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики інфекційних хвороб Валентина Портних.
Вона додала: дітей від 2 до 17 років безкоштовно імунізуватимуть комбінованою вакциною від кору, епідемічного паротиту та краснухи. Двічі – з інтервалом в 1 місяць.
«Кір – надзвичайно заразне інфекційне захворювання. Тяжко протікає як у дітей, так і в дорослих. Може призвести до ускладнень: пневмонії, вушної інфекції, енцефаліту. До того ж пригнічує імунітет. Закликаю батьків: вакцинуйте і захистіть своїх дітей», – наголосила експертка з питань дитячої імунології департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОВА Ірина Сичова.
Для проведення кампанії імунізації в області діють 246 пунктів щеплення. А ще – 21 мобільна бригада. Фахівці виїжджатимуть у віддалені громади, місця проживання переселенців.
Загалом у медзакладах Дніпропетровщини у наявності майже 30 тисяч доз комбінованої вакцини від кору, епідемічного паротиту та краснухи.
https://www.youtube.com/watch?v=aECF0ymp_2k&t=2s
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram
Це може вас зацікавити
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/56c6c4ccb482f12edceea49dc7fee183-768x430.jpeg)
Випускники шкіл Кам’янського, які отримали 200 балів на НМТ
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_5258183368363859004_y-768x576.jpg)
Спільно з Павлом Некритим, головою ГО «Патріот-2015», побували на Харківському напрямку у наших хлопців з Камʼянського, які служать в 113-й бригаді ТРО, – міський голова
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/istockphoto-1650125710-612x612-1.jpg)
Часниковий соус: ТОП – 3 рецепти класичної страви
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/adzhika-s-yablokami-768x512.jpg)
Популярний соус із родзинкою: як приготувати аджику з яблуками
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/istockphoto-1462942539-612x612-1.jpg)