На Дніпропетровщині затримали ділків, які торгували "трофейною" зброєю: арсенали зберігали навіть під ліжком
Служба безпеки України спільно з Національною поліцією заблокувала канали нелегального збуту зброї та боєприпасів у Дніпропетровській області. Під час спецоперації затримано двох чоловіків, які намагалися продати бойові засоби ураження, незаконно вивезені з районів ведення бойових дій.
Боєприпаси під ліжком: затримання дезертира
Одним із фігурантів виявився 34-річний дезертир. Слідство встановило, що "трофейну" зброю він привласнив під час служби на Херсонському напрямку. Втікши з підрозділу, чоловік вирішив налагодити підпільний бізнес. Весь арсенал — бойові гранати та тисячі набоїв — він зберігав у власному помешканні просто під ліжком.
Інший затриманий — 26-річний мешканець області, який діяв через мережу Інтернет. Він виставив на продаж вражаючий перелік боєприпасів: 90 артилерійських мін, майже 6 тисяч патронів різного калібру та бойові гранати.
Ділок планував розібрати міни та відправити їх замовнику звичайною поштою, що становило смертельну небезпеку для працівників та відвідувачів поштових відділень.
Загалом під час обшуків у зловмисників вилучено: майже 30 бойових та димових гранат (Ф-1, РГД-5, РГД-1), близько 6000 набоїв різного калібру;, артилерійські міни та інші засоби ураження.
Обом фігурантам уже повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України (незаконне поводження зі зброєю та боєприпасами). Наразі триває розслідування. За скоєне ділкам загрожує до 7 років позбавлення волі.
Спецоперація проводилася співробітниками СБУ за процесуального керівництва прокуратури.

