![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2023/04/zaglavnoe-foto.jpg)
На Каметсталі освоїли виробництво молольних куль великого діаметру
У сортаменті металопродукції Каметсталі – перша новинка-2023. Прокатники комбінату освоїли виробництво молольних куль діаметром 100 міліметрів.
У березні на дільниці кулепрокатних станів була вироблена перша партія куль-100, необхідних для стабільної роботи гірничо-збагачувальних комбінатів. Нова прокатна продукція, призначена для подрібнення руди у шарових млинах, відповідає вимогам держстандартів України.
Донедавна найбільшими кулями, виробництво яких технічно можливе на прокатному обладнанні Каметсталі, були 80-міліметрові, виготовлення яких розпочалося понад рік тому. Над виконанням завдання щодо освоєння нового виду продукції, 100-міліметрових куль, працювали спеціалісти служб і підрозділів комбінату, і насамперед – прокатного цеху.
Прокатники модернізували устаткування за власними кресленнями. Були проведені роботи з калібрування, підготовки оптимальних розмірів прокатних валків, з урахуванням технічних можливостей прокатного стана.
Особливу увагу приділили оптимізації режиму нагріву заготовки у печах стана, щоб зменшити навантаження на працююче обладнання. Визначилися із параметрами загартування, завдяки чому досягли третьої групи поверхневої твердості куль.
«Освоєння молольних куль такого великого діаметру – це успіх прокатників, який ми будемо розвивати. Це перший з освоєних у цьому році нових видів прокату, в наших планах є й інші новинки. Адже навіть у скрутний час підприємство не стоїть на місці, а продовжує працювати та оновлювати лінійку затребуваної на ринку продукції. Розширення сортаменту на Каметсталі – важливий крок, який дозволяє нам об’єднатися навколо спільної мети – успішного майбутнього нашого підприємства», – зазначив головний прокатник – начальник прокатного цеху Олександр Олійник.
Вже у квітні прокатники планують відвантажити українським споживачам майже 400 тонн молольних куль сотого діаметру.
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram
Це може вас зацікавити
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/invalid_22-768x402.jpg)
Кам’янські роботодавці можуть отримати компенсацію за працевлаштування людей з інвалідністю
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/foto-halka_large-768x499.jpg)
У Кам’янському 80 будинків залишилися без води
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/fit_960_530_false_crop_1000_562_0_41_q90_1835401_fa2bee75dc86ee2b3dfb8920f-768x424.jpeg)
Помічниця на грядках: чим корисна харчова сода для саду й городу
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/5255711064929196965-768x576.jpg)
Портфель безпеки для наших героїв
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_2024-07-18_13-03-17-1-768x461.jpg)