На Миколаївщині виявили жахливі порушення прав дітей у закладах: катування, брак укриттів, дискримінація

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець повідомив у своєму Telegram-каналі про кричущі порушення прав дитини, які виявили на території дитячих закладів у Миколаївській області.
За словами омбудсмена, дітям бракує медичної допомоги, освіти, а в Центрі медичної реабілітації та паліативної допомоги застосовують жорстокі методи: дітей, зокрема 6-місячне немовля, зв’язували ременями, фіксували на стільцях або візочках, щоб зменшити нагляд за ними. Це призвело до набряків і травм. Адміністрація виправдовувала такі дії "запобіганням травмам", проте це суперечить європейським стандартам і Конвенції про права людини.
У закладах, де перебувають евакуйовані діти з інвалідністю, сироти та ті, хто в складних обставинах, також жахливі умови: переповнені кімнати (до 10 дітей), температура 15°C, відсутність індивідуального одягу, зберігання речей у коробках, вуличні туалети з пліснявою та несправною каналізацією.
Дітям видають протерміновані психотропні препарати, хворі тижнями не бачать лікарів, а в Антонівському ліцеї укриття замикають через побоювання, що діти "будуть палити", залишаючи малечу без захисту в зоні ризику бойових дій. У Лисогірській школі ділять дітей на "своїх" і "чужих", обмежуючи доступ евакуйованих до послуг.
У Центрі паліативної допомоги лише двоє працівників доглядають за 8 дітьми, 5 із яких немовлята, попри штат у 89 осіб. Персонал ігнорує право дітей на сімейне виховання, веде хаотичну документацію без планів соціального захисту, а дискримінаційні заяви типу "їх ніхто не хоче" чи "вони з інвалідністю" лише погіршують ситуацію.

У релокованих школах, як-от Лисогірська спецшкола, Антонівський ліцей і Вознесенська школа, діти вчаться дистанційно через месенджери, не маючи доступу до класів і спортзалів, які є в наявності. Евакуйовані стикаються з обмеженнями, а санітарні умови жахливі — спільні ванни без перегородок, брак укриттів і холодні приміщення.
Офіс Омбудсмана закликав до системних змін, щоб забезпечити безпечне й гідне життя для всіх дітей. Також була направлена заява до Офісу Генерального прокурора щодо катувань (ч. 2 ст. 127 КК України), а Миколаївську ОВА, Мінсоцполітики та інші органи закликали усунути порушення, оцінити безпеку дітей і релокувати заклади в безпечніші умови.