Насильству немає виправдання: як працюють поліцейські Кам’янського з сектору протидії домашньому насильству

15 Листопада, 2023

 

Впродовж минулого року до органів поліції та соціального захисту надійшло 251 829 звернень щодо домашнього насильства. Цього року статистика суттєво не змінилася, а через тривалість війни тільки ускладнилася випадками проявів протиправної поведінки, зокрема у родинах військових. Які органи допомагають протидіяти домашньому насильству в Кам’янському, дізнавайтеся далі в матеріалі.

За інформацією ПРООН щороку від домашнього насильства гинуть приблизно 600 українських жінок. Загалом, від фізичного домашнього насильства в Україні страждає близько 2 мільйонів осіб. Понад 80% – це насильство чоловіків щодо жінок. Враховуючи невтішну статистику, основний тягар у протидії лежить на поліцейських. Так, у структурі управлінь поліції діють сектори протидії домашньому насильству.

«У нашому Кам’янському районному управлінні поліції працює сектор протидії домашньому насильству. Основною метою нашої команди є надання комплексної допомоги постраждалим від домашнього насильства, припинення  протиправних дій та забезпечення безпеки постраждалій особі», – прокоментувала начальниця сектору протидії домашньому насильству Кам’янського РУП Кристина Євтушенко.

Коли особа звертається на лінію 102, вона повідомляє обставини події. У разі встановлення ознак домашнього насильства, оператор 102 перенаправляє звернення до відповідного сектору протидії, що сприяє швидкому реагуванню на вчинене правопорушення. При чому, першим на місце події приїжджає екіпаж із протидії домашньому насильству, який з’ясовує усі обставини події.

«Наш екіпаж працює цілодобово, він реагує на усі без винятку виклики домашнього насильства. Кожне повідомлення та кожне звернення потребує негайного реагування, а  поліцейські невідкладно, після отримання повідомлення, виїжджають на місце події», – зазначила Кристина Євтушенко.

За вчинення домашнього насильства в Україні передбачено адміністративну і кримінальну відповідальність. На кривдника очікують такі види покарань як штраф, громадські роботи, адміністративний арешт, обмеження або позбавлення волі. Також правоохоронці вкотре наголошують, якщо ви стали жертвою або свідком домашнього насильства, звертайтеся до спеціальних служб, а саме:

Національна поліція – 102;

Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги – 067 452 42 31, 099 452 42 31;

Гаряча лінія для жертв домашнього насильства – 1547;

Національна дитяча гаряча лінія – 0 800 500 225 (безоплатно зі стаціонарних телефонів), 116-111 (безоплатно з мобільних);

Національна гаряча лінія з запобігання домашньому насильству – 0 800 500 335 (безоплатно зі стаціонарних телефонів), 116-123 (безоплатно з мобільних);

Цілодобова правова допомога – 0 800 213 103.

Пам’ятайте, домашнє насильство не табу, про нього не можна мовчати. Це суспільна проблема, а будь-яку проблему необхідно вирішувати.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

Це може вас зацікавити

Кам’янчани в Інстаграм: кавові нотки у фотографіях

Інстаграм – це своєрідне вікно у світ кожного користувача. Тут фоловери діляться своїми поглядами на...

Міський голова звернувся до кам’янчан з нагоди Дня пам’яті Героїв Крут

Сьогодні Україна вшановує пам’ять Героїв Крут. Про одну з визначних сторінок в історії українських визвольних...

Новий конфлікт? Поляки проігнорували зустріч з українськими колегами на кордоні

Зустріч урядів України й Польщі на українсько-польському кордоні, яку ініціював раніше Зеленський, 23 лютого не...

Кам’янчани в Інстаграм: містяни та їх домашні улюбленці

Соціальні мережі стали не тільки майданчиком для обміну інформацією, але й місцем, де люди проявляють...

У Кам’янському діє Центр комплексного обслуговування та реінтеграції бездомних осіб

З настанням холодів люди без житла знаходяться на межі виживання, тому робота закладу набуває особливого...