Небезпечний сказ: хвора лисиця кидалася на людей

11 Березня, 2024 |

Декілька днів назад у Кропивницькому у місцевому парку «Ковалівський» було помічено лисицю, яка виявляла агресію та мала нездоровий стан.

Фахівці ветлікарні терміново виїхали на місце та з використанням спеціального приладу – петлі для безпечного вилову та фіксації тварини, та з застосуванням шприцемета, який дозволяє вводити тварині наркоз на відстані, змогли тимчасово приспати тварину для можливості транспортування.

Зазначимо, що всі прилади абсолютно безпечні для лисиці, адже Держпродспоживслужба пропагує гуманне ставлення до тварин. Водночас в тварини відзначили агресивну поведінку, блювання, лисиця гризла каміння тощо. Для перевезення лисиці до ветлікарні використали обладнаний прицеп-вольєр, а для утримання в ізоляції на період спостереження помістили у спеціальну кабінку-вольєр.

Але ГУ Держпродспоживслужби в Кіровоградській області повідомили невтішні новини. Після перевезення тварини до Кропивницької районної державної лікарні ветеринарної медицини спеціалісти здійснили огляд лисиці та встановили в неї наявність кліщів, нервове збудження, намагання гризти неїстівні речі. При цьому зовнішніх пошкоджень або травм на тілі тварини не було.

Лисицю помістили під нагляд у спеціальний вольєр, забезпечили водою та їжею. стан тварини погіршився: вона відмовилася від їжі, підвищилося слиновиділення, з’явилося утруднення ковтання, пізніше розвинулася водобоязнь. Всі ці симптоми є клінічними ознаками захворювання на сказ. Пізніше тварина стала агресивною, не підпускала до себе, кидалася та гризла залізну огорожу вольєру. Невдовзі, нажаль, лисиця померла. Заключний результат лабораторного дослідження підтвердив, що тварина була хвора на сказ.

Теpитоpію Ковалівського паpку, де перебувала лисиця, не огоpоджуватимуть. Однак там пpоведуть дезінфекцію. Також ветфахівці пpоведуть пpофілактичні заходи пpоти сказу (вакцинацію проти сказу) для домашніх тваpин, яких утримують в цій зоні.

Лисиця, яку спіймали у Кропивницькому в Ковалівському парку поблизу філармонії, померла. Фото: Суспільне Кропивницький

Будьте обережні, бо наразі тварини виходять з лісу у пошуках поживи.

Ознаки сказу у тварин

Вони дуже різноманітні. Найбільш характерні – слиновиділення, водобоязнь, агресивність, параліч, але іноді вони можуть бути відсутні. У собак і кішок сказ протікає в двох формах: буйній і тихій.

Хвора буйною формою тварина стає агресивною, ховається по кутах, часто змінює місце проживання, тікає з дому, гризе неїстівні предмети. Голос – пропадає. Собака стає дратівливою відмовляється від їжі і води, не відгукується на поклик, не слухається господаря. У неї відвисає хвіст і нижня щелепа, рясно виділяється слина, з’являється хиткість ходи. Тварина здатна мовчки, без гавкоту, накинутися на зустрічних і вкусити їх.

Найбільш небезпечна інша форма сказу – тиха. Основні ознаки хвороби можуть бути виражені слабо.

При всіх подібних контактах з тваринами необхідно:

  • Промити рану, садно, подряпину великою кількістю проточної води з милом;
  • Обробити рани йодною настоянкою;
  • Накласти стерильну пов’язку;
  • Негайно звернутися в медичний заклад.

Раніше ми писали: Російська війна знищує все живе: чорноморські дельфіни на межі зникнення

 

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

Це може вас зацікавити

“Бджола” бере активну участь у волонтерському русі міста

Активісти ГО “Бджола” у “Волонтерському центрі” опановували навички плетіння спеціальних захисних аксесуарів для військових, а...

Більше не варимо: рецепт ароматної запеченої кукурудзи

Чи знаєте ви, що кукурудзу в качанах можна не тільки варити, але й запікати в...

В Україні замінять банкноти 500 гривень: чи можна буде розрахуватися старими купюрами

З 1 серпня 2024 року Національний банк розпочинає вилучати з обігу банкноти номіналом 500 гривень...

У Кам’янському районі знову потонула дитина

Трагедія трапилась в селищі Українка Кам’янського району. 17 липня місцеві діти прийшли на ставок купатися...

Рятувальники Дніпропетровщини ліквідували 72 пожежі в екосистемах

Протягом доби, що минула, рятувальники 72 рази залучались до гасіння пожеж на відкритих територіях. Загальна...