• UA
 • RU
 • Обережно: шахраї в соцмережах! Юристи застерігають кам’янчан

  09 Лютого, 2023

  Часто під дописами у Фейсбуці з’являються коментарі з такими бажаними виплатами у зв’язку з воєнним станом чи відключенням світла. З першого ж погляду зрозуміло, що це шахраї, але інколи так хочеться їм вірити. Правдоподібні причини виплат та посилання, схожі на офіційні, спонукають людей переходити за ними та надавати свої персональні дані.

  Фахівчиня Кам’янського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Марія Ростова вирішила перевірити один з таких коментарів.

  «Коментар про виплату 3500 гривень у зв’язку з відключеннями електроенергії залишили під нашим дописом в одній з місцевих груп. Про наявність грошової підтримки від держави чи міжнародних організацій у зв’язку з відключенням світла я не чула, тому одразу вирішила запитати в автора про підстави», – говорить Марія Ростова.

  Автор коментаря підстави не вказав, але зазначив, що не треба передавати ніяких конфіденційних даних. Тоді фахівчиня вирішила перевірити цю інформацію.

   

  При переході за посиланням одразу кидається в очі попередження про небезпечність сайту. Потім стає зрозуміло, що сайт тільки схожий на банківський. Для чистоти експерименту юристи спробували два посилання на два різних банки.

  Зрозуміло, що вводити дані своєї карти, пароль від онлайн-банкінгу та пін-код ніхто не збирався. Тому дві нижні графи заповнили навмання. Після цього відбулась перевірка даних. Більше того, шахраї, використовуючи надану інформацію, намагались увійти до справжнього сайту банку, а коли їм це не вдалося, то повідомили про помилку.

  «Вкотре звертаємо вашу увагу, що усі виплати від міжнародних організацій відбуваються через сервіс єДопомога. Уся справжня інформація тільки на офіційних сторінках!

  Пам’ятайте, що для грошового переказу достатньо тільки 16 цифр на лицьовій стороні картки. Якщо у вас просять надати пін-код, CVV-код (три цифри зі зворотного боку картки), пароль від інтернет-банкінгу, тощо – ви спілкуєтесь з шахраями!

  Розповсюджуйте цю інформацію, щоб убезпечити своїх близьких!» – застерігають фахівці.

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

  Це може вас зацікавити

  «Бджола» підтримала змагання з тхеквондо

  13 квітня в місті відбувся відкритий чемпіонат із тхеквондо «Хоробре серце», організований за сприяння «Бджоли»....

  Президент України підписав закон про мобілізацію: коли документ набере чинності

  Володимир Зеленський підписав законопроєкт №10449 про мобілізацію — він набере чинності 16 травня 2024 року....

  День безпритульних дітей: глобальна проблема та шляхи її вирішення

  12 квітня кожного року відзначається Міжнародний день безпритульних дітей. Цей день присвячений дітям, які живуть...

  Аграріям Дніпропетровщини нададуть насіння кукурудзи на весняну посівну: як подати заявку

  Уряд США у межах ініціативи AGRI-Україна безоплатно надасть українським агровиробникам з 10 областей насіння кукурудзи...

  Пресконференція Володимира Дубинського

  «Я втомився брехати та ховатися від ФБР всі ці роки. Хто не знає – я...