Обережно, сказ! На Дніпропетровщині лисиця напала на жінку з двома дітьми
В Нікопольському районі Дніпропетровської області лисиця покусала молоду жінку з двома дітьми. Жінка йшла по вулиці з двома дітьми, коли на неї напала лисиця, вчепившись у гомілку. Спроби відігнати дику тварину зазнали поразки: лисиця вкусила іншу ногу.
Дітей, на щастя, не чіпала. Жінка отримала множинні кусані рани нижніх кінцівок. Медики надали потерпілій допомогу та заспокоїли. Її шпиталізували до лікарні.
Мешканців закликають бути обережними. Фахівці зазначають, що через бойові дії іде міграція диких тварин, в тому числі лисиць. Їхню чисельність ніхто не контролює. Отже останнім часом напади диких тварин на людей непоодинокі.
Дикі тварини також можуть бути носіями сказу. Зараження людини або домашньої тварини може відбутися при укусах, подряпинах та ослиненні хворою твариною, коли вірус разом зі слиною тварини потрапляє в рану.
Ознаки сказу у тварин
Вони дуже різноманітні. Найбільш характерні – слиновиділення, водобоязнь, агресивність, параліч, але іноді вони можуть бути відсутні. У собак і кішок сказ протікає в двох формах: буйній і тихій.
Хвора буйною формою тварина стає агресивною, ховається по кутах, часто змінює місце проживання, тікає з дому, гризе неїстівні предмети. Голос – пропадає. Собака стає дратівливою відмовляється від їжі і води, не відгукується на поклик, не слухається господаря. У неї відвисає хвіст і нижня щелепа, рясно виділяється слина, з’являється хиткість ходи. Тварина здатна мовчки, без гавкоту, накинутися на зустрічних і вкусити їх.
Найбільш небезпечна інша форма сказу – тиха. Основні ознаки хвороби можуть бути виражені слабо.
При всіх подібних контактах з тваринами необхідно:
- Промити рану, садно, подряпину великою кількістю проточної води з милом;
- Обробити рани йодною настоянкою;
- Накласти стерильну пов’язку;
- Негайно звернутися в медичний заклад.