Обережно, сказ: за поточний рік зафіксовано понад 5 тисяч звернень щодо нападу диких тварин
У Дніпрі відбувся брифінг “Ризики повернення сказу і медична допомога людям, потерпілим від тварин”, на якому спікерка Галина Шемячкова розповіла про ситуацію із поширенням сказу у країні та Дніпропетровщині, зокрема.
“Ситуація щодо захворюваності на сказ як серед тварин, так і серед людей погіршується. В цьому році по Україні зареєстровано 4 випадки сказу серед людей, у тому числі 3 у Харківській області, яка межує з нами. Один випадок є і у Дніпропетровській області“, – зазначила пані Галина.
Фіксується масова зараженість сказом диких тварин. зараз відомо, що у цьому році майже втричі зросла кількість тварин з лабораторно підтвердженим сказом. Найбільша кількість заражень спостерігається серед лисиць. Дикі тварини заражають домашню худобу, яка потім стає небезпечною для людей.
“За поточний рік зареєстровано понад 5 тисяч таких звернень. У порівнянні з минулим роком кількість таких звернень зросла майже на 1000. Усі ці люди потребують допомоги та отримання лікувально-профілактичної імунізації”, – наголосила Галина Шемячкова.
Ознаки сказу у тварин
Вони дуже різноманітні. Найбільш характерні – слиновиділення, водобоязнь, агресивність, параліч, але іноді вони можуть бути відсутні. У собак і кішок сказ протікає в двох формах: буйній і тихій.
Хвора буйною формою тварина стає агресивною, ховається по кутах, часто змінює місце проживання, тікає з дому, гризе неїстівні предмети. Голос – пропадає. Собака стає дратівливою відмовляється від їжі і води, не відгукується на поклик, не слухається господаря. У неї відвисає хвіст і нижня щелепа, рясно виділяється слина, з’являється хиткість ходи. Тварина здатна мовчки, без гавкоту, накинутися на зустрічних і вкусити їх.
Найбільш небезпечна інша форма сказу – тиха. Основні ознаки хвороби можуть бути виражені слабо.
При всіх подібних контактах з тваринами необхідно:
- промити рану, садно, подряпину великою кількістю проточної води з милом;
- обробити рани йодною настоянкою;
- накласти стерильну пов’язку;
- негайно звернутися в медичний заклад.
Бережіть себе та близьких!