Очільник Центру протидії дезінформації при РНБО: "Йде складна стратегічна гра"

Після того як президент США Трамп і його соратники неприємно вразили українців окремими заявами про повернення окупованих територій та іншою інформацією про переговори, очільник Центру протидії дезінформації (ЦПД) при РНБО Андрій Коваленко поспішив заспокоїти громадськість:
“Йде дуже складна стратегічна гра. Не варто забувати, що США протистоять і Росії, і Китаю. Україна ж є в сфері стратегічних інтересів США”, — розповіли в РНБО.
“Те, що зараз роблять США – це стратегічна невизначеність у дипломатії. А це свідомий підхід, за якого держава уникає чітко визначених позицій щодо певних питань, щоб зберегти гнучкість, утримати ініціативу та впливати на поведінку інших акторів. Це дозволяє створювати простір для маневру, запобігати передбачуваності дій і змушувати опонента враховувати різні сценарії”, — додав очільник ЦПД РНБО Андрій Коваленко.
Свою позицію з цього приводу висловив і глава Пентагону Піт Гегсет. Він заявив, що пошвидшення переговорів — це не зрада України, а “інвестиція у мир”. Відмітив Гегсет і оборонні можливості НАТО, що посилилися внаслідок “перезавантаження” Альянсу через російську агресію.