Очільник Мінцифри розповів, чи будуть повістки в «Дії»

30 Жовтня, 2023

Віцепрем’єр-міністр та Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров в інтерв’ю для «РБК-Україна» зазначив, що застосунок «Дія» не буде використовуватися для розсилки повісток військовозобов’язаним українцям.

Наголошуючи на важливості виконання обіцянок, Михайло Федоров заявив: «Мені здається, що поки я працюю міністром, то все, про що ми говоримо – ми потім дотримуємося наших слів. Тому можу сказати вам впевнено, що не буде повісток в «Дії».

У той же час Федоров поділився інформацією про «Оберіг» – Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних і резервістів. Він розповів, що реєстр вводився в експлуатацію тривалий час і наповнювався інформацією. Також наголосив, що проєкт «Оберіг» було розроблено раніше, а запущено вже під час повномасштабного вторгнення.

«По суті, кожен військкомат володіє інформацією про військовозобов’язаних, але цю інформацію зберігає в цих папочках. По суті, перше завдання було – відцифрувати ці папочки, внести їх до системи, для того, щоб ця інформація була онлайн. І коли ви приходите до військкомату, вона вся була в вашій справі і не потрібно було шукати цю інформацію. Тоді відразу в режимі реального часу зрозуміло для Збройних сил України: а що взагалі відбувається з мобілізацією, а скільки є військовозобов’язаних, а де вони навчалися – тобто для того, щоб робити якесь прогнозування. Цей етап закінчився, понад 90% вже відцифровано саме цієї інформації», – розповів Михайло Федоров.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram