• UA
 • RU
 • Охолодитися гарячим: чому у спеку п’ють гарячий чай і чи варто це робити

  11 Липня, 2024 |

  Чи помічали ви, що у спекотних південних країнах місцеві дуже часто п’ють гарячий чай. За даними німецької платформи Statista, найбільше чай люблять у Туреччині. У цій країні 87% опитаних заявили, що п’ють гарячий напій регулярно. Слідом у рейтингу любителів чаю йдуть Кенія і Пакистан, а потім Індія. У всіх цих країнах температура повітря влітку піднімається вище 30 °С, а в Туреччині доходить і до 38 °С.

  Охолодитися гарячим: чому у спеку п’ють гарячий чай і чи варто це робити / Фото: з мережі

  Більшість із нас віддають перевагу холодним напоям у спеку, але вони рятують від перегріву не так ефективно. Напій охолоджує тіло, але зменшує потовиділення, тому ефект охолодження виявляється недовгим.

  Дослідження вчених

  В Університеті Оттави (Канада) було проведено експеримент, під час якого учасники проводили серію велосипедних заїздів і періодично пили воду різної температури від 1,5 до 50 градусів Цельсія. Вчені стежили за тим, як змінюється температура тіла учасників.

  Охолодитися гарячим: чому у спеку п’ють гарячий чай і чи варто це робити / Фото: з мережі

  Дослідники з’ясували, що вживання гарячого напою дещо підвищує температуру тіла, але водночас провокує потовиділення. Піт випаровується та охолоджує тіло, компенсуючи нагрівання.

  “Ми виявили, що коли ви п’єте гарячий напій, у вас насправді непропорційно збільшується кількість поту, – каже автор дослідження Оллі Джей. – Так, гарячий напій тепліший за температуру вашого тіла, тож тіло нагрівається, але потовідділення, що посилилося, якщо все це може випаруватися, більш ніж компенсує тепло, яке тілу додав напій”.

  Чи варто пити гарячий чай у спеку

  Насамперед це залежить від того, чи може піт ефективно випаровуватися зі шкіри. Якщо після пиття ви маєте можливість увімкнути вентилятор або вийти на свіжий вітерець, гарячий напій може спрацювати. Якщо ж з вас і так капає піт, а навколо стояче спекотне повітря, від чаю краще не стане.

  Охолодитися гарячим: чому у спеку п’ють гарячий чай і чи варто це робити / Фото: з мережі

  Що стосується офіційних рекомендацій, експерти Національної служби охорони здоров’я Великої Британії не радять вживати гарячі напої у спеку. При цьому вони не вдаються в подробиці, чому не можна цього робити. Центр із контролю та профілактики захворювань США напої не згадує, лише рекомендує утриматися від гарячої та важкої їжі, бо вона може підвищити температуру тіла.

  Однак якщо ви дуже любите гарячий чай і не хочете відмовлятися від нього через погоду, найімовірніше, нічого страшного з вами не станеться. У спеку ви прискорено втрачаєте вологу, і в таких умовах може стати в пригоді будь-який напій. Головне, щоб напій був безалкогольним, оскільки етанол збільшує ризик зневоднення.

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

  Це може вас зацікавити

  Підірвав дружину і 5-річну доньку гранатою: на Дніпропетровщині поліція розшукує утікача

  Надзвичайна подія сталася у ніч на 8 липня в селі Преображенка. Військовослужбовець Роман Біловус самовільно залишив...

  На засіданні сесії міської ради розглянули 159 питань

  Сьогодні, 12 липня, міський голова Андрій Білоусов провів засідання сесії міської ради. До порядку денного...

  «Мир» запрошує кам’янчан та гостей міста на кращі кінопрем’єри

  Комунальний заклад Кам’янської міської ради «Кіноконцертний зал «Мир» пропонує глядачам нові зустрічі в сучасному кінозалі....

  Музей Кам’янського долучився до нового культурного проєкту

  Музей історії міста Кам’янське долучився до проєкту «Мовні вправи», організованого громадською організацією «Порт Культури» спільно...

  12 липня, який сьогодні день, яке церковне свято, чого не можна робити

  12 липня в Україні День шоколаду. Віряни вшановують пам’ять преподобного Михаїла Малеїна. Іменини святкують Вероніка...