+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

BYN

13.29

PLN

8.616

П’ятниця, 2 Червня 2023 01:06:01
+380971399964 kp-mis@ukr.net

BYN

13.29

PLN

8.616

новини на пульсі:

“ОПЗЖ… ВСЬО” – головна проросійська фракція країни припинила своє існування у ВРУ

12 Травня, 2022

Сьогодні у парламенті оголосили про розпуск фракції “Опозиційна платформа – за життя”. Парламентська фракція складалася з 44 нардепів, однак одразу після вторгнення Росії лави фракції потроху ріділи. Місяць тому Рада нацбезпеки та оборони призупинила діяльність партій, які мають або підозрюються у зв’язку з РФ. “Опозиційна платформа – за життя”, звичайно, очолювала цей список.

Після цього всі народні депутати, що залишилися в партії, стали позафракційними. Деякі з них сформували на основі старої партії свою групу під назвою “Платформа за життя та мир”. Група містить вдвоє менше нардепів, ніж раніше включала платформа. Решта резидентів Верховної Ради із коріннями в ОПЗЖ залишаються позафракційними.

 

“Ті депутати з-поміж членів ОПЗЖ, які знаходились у фракції, вже вийшли з конʼюнктурних міркувань або були виключені з неї. З-поміж тих, хто лишився, буде створено нову депутатську групу”, – пояснював майже місяць тому Юрій Бойко в коментарі “Радіо Свобода”.

Колеги-парламентарі вже висловилися з приводу новоутворення. Наприклад, перший віце-спікер Верховної Ради Олександр Корнієнко висловив думку, що на найближчих виборах українці покажуть своє ставлення до новоствореної депутатської групи. “Які літери не бери, одне слово виходить”, – каже він.

Нагадаємо, що лідер ОПЗЖ Віктор Медведчук наразі перебуває під вартою та звинувачується у державній зраді. На початку повномасштабного вторгнення РФ він втік з-під домашнього арешту, тим самим порушивши рішення суду.

Нещодавно в Росії знехтували проханням обміняти Медведчука на українських військовополонених. Про це клопотав як сам кум Путіна, так і його дружина Оксана Марченко, що проживає на території країни-агресора. Президент України Володимир Зеленський теж пропонував цей формат, але представники РФ заявили про неможливість такого обміну, бо Медведчук не є громадянином Росії.

 

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин