Відповідний проєкт переміг у конкурсному відборі Українського культурного фонду, а відтак – отримає грант на часткове фінансування для його реалізації.
За умовами конкурсу 70 % гранту фінансує міський бюджет, решту 30 % — Український культурний фонд. Над його реалізацією працюватимуть архітектори, дизайнери, проєктанти.
Співавтор згаданого проєкту, представник школи ім. Сідура Сергій Бурбело розповів, як виникла ідея створення такого парку: "Ідея виникла, коли зносили пам’ятники, пов’язані з імперською, радянською епохами. На одній локації розмістяться повалені пам’ятники, які з’єднаємо за допомогою різних проєкцій, QR-кодів та інших сучасних засобів. Містяни самі зможуть створювати меми із персонажами, які вже віджили і не мають, так би мовити, жодної цінності. Наприклад, у когось валіза в руці може з’явитися чи головний убір на голові, чи з руки зробити дитячу гойдалку, або поруч з пам’ятником майданчик для фотосесії та інші розважальні речі".
За словами заступника директора Дніпровського художнього музею з наукової роботи Сергія Несмачного, у парку мемів будуть пам’ятники Пушкіну, Горькому, Чкалову, Петровському, Ломоносову: "У нас є територія, яка не використовується як мистецький майданчик, маючи при цьому певний потенціал. У минулому демонтовані пам’ятники були обличчям міста, а зараз їх можна заново інтерпретувати, створивши парк повалених ідолів. Звісно, плануємо проводити екскурсії", – додав Сергій Несмачний.
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram